• Celoslovenské kolo HK

• Žiačka Emka R. z 5.B nás úspešne reprezentovala v prednese prózy na celoslovenskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Porota ocenila Emkin talent - získala Ocenenie za výrazovo presvedčivé stvárnenie humorného textu. Emke gratulujeme!

• 5.B v Botanickej záhrade

• Žiaci 5.B triedy si dnes v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach pozreli rastlinstvo z rôznych kútov sveta. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí z rastlinnej ríše a obdivovali krásne motýle.

• Múzeum obetí komunizmu - exkurzia

• Cieľom deviatackého dejepisu je aj spoznávať nedávnu históriu. Práve preto, naše kroky smerovali do Múzea obetí komunizmu. Nahliadli sme do príbehov väznených a mučených obetí komunistického režimu. Ako bonus si skúsili písať na písacom stroji a veru im to išlo perfektne. :)

• 3.A a bowling

• Žiaci 3.A  si boli zahrať v piatok bowling, zmerali si svoje sily v štyroch družstvách. Michael Augustín s nami trávil posledný deň, stále ostáva naším žiakom, ale bude chodiť do školy v Českej republike.

Držíme tu palce.

• Športový deň

• Šport máme na Drábke veľmi radi, preto sme dnes prišli do školy športovo. Zajtra pokračujeme, čaká nás Deň naopak.

• Koncoročný výlet šiestakov

• Šiestacky výpis z koncoročného výletu:

• sysle na Muránskej planine nakŕmené
              • rodinný park Obrovisko navštívený
              • zážitky nazbierané
            • VÝLET V BUDAPEŠTI

• Budapešť si počas dvoch dní výletu obľúbili žiaci zo VII.A, VIII.A a VIII.B. V tomto krásnom meste sme zvnútra podrobne preskúmali budovu parlamentu, videli sme nádherné ulice, Námestie hrdinov, zábavný park, Hradný vrch i prezidentský palác. Nezabudli sme ani na nákupy a dobré jedlo. A návšteva Tropicária s mierumilovnými rajami bola super bodkou.

• Výlet na Aničku

• 2.C trieda v rámci jednodňového výletu navštívila Detský areál Anička. Počas dňa využili všetky zábavné atrakcie, ktoré areál ponúka.

• Bardejovské kúpele - skanzen

• Dnes žiaci štvrtého a piateho ročníka sa zúčastnili školského výletu Bardejovských kúpeľoch. Navštívili sme skanzen, kde ich čakal sprievodca. Súčasťou výletu bola aj ochutnávka minerálnych vôd, pochutili sme si na kúpeľných oblátkach a výlet sme ukončili osviežujúcou zmrzlinou.

• "Deň šialených účesov"

• Dnes sme Týždeň premien odštartovali s bláznivými účesmi. A že naozaj boli bláznivé, posúďte sami!

Ďakujeme všetkým zúčastneným.

• Exkurzia na prírodovedeckej fakulte

• Žiaci 2.C sa zúčastnili exkurzie na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ. Počas exkurzie žiaci zážitkovou formou spoznali SVET ČASTÍC a navštívili špecializované laboratóriá. Privítali nás aj na SAV, kde sme mohli spoznať parametre „superpočítača“. Bol to krásny deň plný zážitkov za čo ďakujeme p. Vaľovi z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ.

• Rozlúčka deviatakov

• Piatok sa so základnou školou po deviatich rokoch lúčili naši najstarší, deviataci.

V honosných účesoch, krásnych šatách a s úsmevom na perách predstúpili a vyslovili svoje veľké „ďakujem“ za ich podporu počas školských rokov.

Pripravili si pre nás krásne príhovory, piesne, tance, dojemné vyznania, ale aj zaujímavé zábavné scénky.

Nech sa Vám v budúcnosti, naši milí deviataci, darí a robíte nám - ako škole a aj Vašim rodičom iba samú radosť.

• Od zajtra sa všetko mení!

• Júnový týždeň premien začína!

V pondelok príď do školy s bláznivým účesom, v utorok nám predveď svoje obľúbené pyžamo, v stredu buď športovo naladený. Vo štvrtok príď s oblečením naopak a v piatok to zavŕšime košeľami a sukňami. Tešíme sa na Vašu kreativitu!

• Školský výlet na Muránsku planinu - tretiaci + 2.A

• V stredu 12.06. sme sa po ukončení školských povinností vybrali za zaslúženou zábavou a oddychom. Vláčikom sme sa vyviezli za syslíkmi na Muránsku planinu, kde sme ich dosýtosti nakŕmili a pokochali sa krásnou prírodou. Stálo to za to - posúďte sami :)

• Výhra z MDD

• Žiaci 6.A triedy si svoje 1. miesto v súťažiach z MDD užili vo štvrtok 13.6. Výhra (deň bez učenia) zahŕňala nákupy a bowling. Stálo to za to!

• Prváci na Alpinke

• Na prvý školský výlet sa vybrali naši prváci detskou železnicou na Alpinku. Vo vláčiku sa spievalo, vybehali sa na ihrisku a spoznali 4 živly v Údolí Manitou.

• Botanická záhrada - 5.C

• 5.C sa 12.6. rozhodla spestriť si deň návštevou Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach. Za vynikajúceho výkladu sprievodkyne si prezreli flóru z rôznych častí sveta, dozvedeli sa mnoho zaujímavostí z ríše rastlín a v neposlednom rade zažili motýliu šou.

• FULLOVA RUŽA 2024

• Výtvarná súťaž, v ktorej sme opäť zožali slávu.

• KATARÍNA KRAUSSOVÁ, VIII. A – ZLATÁ RUŽA
              • EMMA GRAŇAČKOVÁ, III. B – STRIEBORNÁ RUŽA
              • MAREK KIŠS, III. B – BRONZOVÁ RUŽA

(Naši víťazi boli ocenení odbornou porotou.)

6. jún 2024

G  R  A T  U L  U  J  E  M  E