• Zatienia Andyho Warholla?

• S úspechom na umeleckom poli začínajú už na prvom stupni:

Čestné uznanie v druhej kategórii celomestskej súťaže Príroda očami detí si v konkurencii 169 prác odniesla Katka G. zo IV.B s výtvarnou prácou Na čistinke.

V celomestskej  výtvarnej súťaži Fullova ruža 2023 v konkurencii 258 prác ocenili Čestným uznaním Teréziu K. s prácou Vitajte v Železiariku a  Čestným uznaním detskej poroty odmenili Christofera V. s prácou Obľúbený myslavský kostol.

Blahoželáme

• Didaktické hry

• 1.stupeň

Didaktické hry sa uskutočnili dňa 27.6.2023 v priestoroch školy kvôli nepriaznivému počasiu. Žiaci na vopred pripravených stanovištiach získali skúsenosti v oblasti  OZO – ochrany života  a zdravia, spojené so súťažou .

• Exkurzia - Historické centrum Košíc

• Dňa 26.6.2023 aa uskutočnila exkurzia s názvom Historické centrum Košic. Žiaci 8.B triedy prostredníctvom prehliadky historického centra mesta získali základné informácie o histórii Košíc. Prehliadka bola pútavá a zaujímavá.

• ČISTOTA TRIED- vyhodnotenie 2022/2023

• Poznáme výsledky celoročnej medzitriednej súťaže „Čistota tried “ !

Víťazi II.st., VI.A s triednou pani učiteľkou Jankou Novákovou, nie sú žiadnym nováčikom, titul najčistejšej triedy obhájili po druhýkrát. Najporiadkumilovnejší, a to len o jeden bod, na prvom stupni boli žiaci III.C s pani učiteľkou triednou Gabikou Dolhou a pani vychovávateľkou Renátkou Zambovou.

Už tradične, o mesačné hodnotenie sa postarali jednotliví členovia žiackeho parlamentu, výhru zabezpečilo rodičovské združenie. Blahoželáme !

• Fullova ruža - vyhodnotenie

• Aj naši žiaci sa zapojili do celoslovenskej súťaže v počítačovej grafike. Téma tohtoročnej súťaže je: “Vitajte u nás!” Naše žiačky získali ocenenia.

Odborná porota:

Strieborná Fullova ruža - Kristína H. VIII.B

Bronzová Fullova ruža - Alexandra S. VI.A

Detská porota:

Zlatá Fullova ruža - Tamarka K. V.C

Čestné uznanie - René P. (VII.A) a Soňa Č. (VI.A)

Srdečne blahoželáme.

• Drabkáčky v hlavnej úlohe

• Oddelenie školstva mesta Košice sa na základe študijných výsledkov, umiestnení v súťažiach a olympiádach rozhodlo oceniť aj naše žiačky. Z rúk primátora si v utorok (27.06.2023) titul Premiantka školy prevzala naša deviatačka Eliška V., a Ocenenie mesta Košice získala štvrtáčka Emka R.

Srdečne blahoželáme a tešíme sa s vami !

• Druhý stupeň na Noci v škole

• Drábky nemáme nikdy dosť, chceli sme ju zažiť aj v noci! Noc plnú smiechu, zábavy, súťaží, ale aj strachu, spevu či tanca sme si užili naplno. Na stupňoch víťazov stáli siedmačky Lili, Katka, Kamila, šiestačky Soňa, Sára a Zoja, no nikomu nedali šancu najskúsenejší zo všetkých - deviataci Emma, Janka a Tomáš. A hor sa zahnať deficit spánku!

• Celebrity day!

• Týždeň premien sme ukončili v piatok ako hviezdy - či už filmové, rozprávkové alebo ako celebrity. Ďakujeme všetkým zapojeným a tešíme sa na Vašu kreativitu aj nabudúce!

• Školský výlet ZOO Kavečany

• V stredu sa 4.C spolu so svojim p. učiteľom vybrali na zaslúžený školský výlet do ZOO. Keďže bolo dosť horúco, nie všetkým zvieratkám sa chcelo pred svojimi malými obdivovateľmi ukázať v plnej kráse. Poniektoré boli schované v svojich úkrytoch. Najväčším zážitkom bolo kŕmenie tuleňov, ktoré za svoju obľúbenú pochúťku – rybu, počúvali cvičiteľku na slovo.

• Botanická záhrada

• 5.A si spríjemnila horúci letný deň návštevou Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach. Nádherná flóra piatakov opantala, motýle sa s nimi spriatelili. Čo viac si priať?

• Exkurzia v SHMÚ

• Trošku tepla, veľa slnka, žiadne zrážky, piataci už v meteorológii nevidia žiadne prekážky. Držiac sa hesla, radšej raz vidieť ako stokrát počuť, sme pani lektorku so záujmom počúvali, čo to sa opýtali a v rámci meteorologickej záhradky sme si pozreli, porovnali a vyskúšali, čo sa dalo.

• GEOGRAFIA NETRADIČNE

• Pondelková hodina (19.06.2023) GEG bola v VI.C iná, základné informácie i zaujímavosti o Ekvádore svojim spolužiakom sprostredkoval deviatak Matej. Prostredníctvom prezentácie, ale i originálnych doplnkov sa podarilo, že  šiestaci stratili reč!

• Minigolf

• Krásny slnečný deň sme využili a vybrali sme sa poobede spoločne na Aničku zahrať si Minigolf. Pri súťaži sme sa výborne zabavili a dokonca máme aj najlepších hráčov Andreja a "Jožka". Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú akciu.