• PK - Prírodovedné predmety I.

• Hlavné úlohy pre školský rok 2021/2022

VEDÚCA PK: Mgr. Katarína Benková

ČLENOVIA PK:  Mgr. Milan Henkrich, PaedDr. Monika Hudáková, Ing. Eva Ivanová, Mgr. Stela Lexmanová, Mgr. Zuzana Pakandlová, Ing. Valéria Schererová, Mgr. Petra Sukubová, Ing. Mgr. Marta Tóthová, Mgr. Pavel Vámos

HLAVNÉ ÚLOHY PRE ŠK. ROK 2021 / 2022

Plán práce PK nadväzuje na činnosť PK z minulého šk. roka. Zohľadňuje úlohy výchovno-vzdelávacieho programu, plánu práce školy, sprievodcu školským rokom MŠ SR na školský rok 2021/2022, Štátneho a Školského vzdelávacieho programu. Počas školského roka bude dopĺňaný o aktuálne úlohy. Budeme sa orientovať na realizáciu priorít výchovy a vzdelávania zadefinované v Národnom programe výchovy a vzdelávania SR a plne rešpektovať Dohovor o právach dieťaťa.

HLAVNÉ ÚLOHY PK, ZARADENÉ DO PLÁNU PRÁCE ŠKOLY:

1. Vyučovaciu činnosť riadiť podľa vypracovaného Školského vzdelávacieho programu, ktorý je zameraný na informatickú výchovu a informatiku.
            2. Na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti využívať uvoľnené úlohy PISA a metodické príručky na www.statpedu.sk s cieľom:
            • rozvíjať logické a kritické myslenie žiakov,
            • čítať s porozumením súvislé texty obsahujúce čísla, závislosti a vzťahy,
            • čítať s porozumením nesúvislé texty obsahujúce tabuľky, grafy a diagramy,
            • využívať osvojené postupy a algoritmy pri riešení úloh z reálneho života,
            • schopnosť prepájať tematické celky, naplánovať stratégiu riešenia úlohy
            1. Implementovať do ŠkVP pre jednotlivé predmety témy aktualizovaného Národného štandardu finančnej gramotnosti, ktorý je zverejnený na www.siov.sk a www.statpedu.sk.
            2. Využívať komplexné aktivizujúce vyučovacie metódy (problémová metóda, projektová metóda, skupinové a kooperatívne vyučovanie atď.), ako aj ďalšie metódy a edukačné programy overené v rámci projektov experimentálneho overovania.
            3. Na hodinách matematiky, fyziky využívať IKT na sprístupňovanie a precvičenie učiva, výukové programy, CD nosiče, prezentácie, GeoGebru, výukové portály www.bezkriedy.skwww.zborovna.sk,  www.planetavedomosti.iedu.sk.
            4. Venovať pozornosť projektovému vyučovaniu.
            5. Znižovať percento slabo prospievajúcich žiakov a približovať výsledky previerok požadovanému štandardu  individuálnym prístupom, spoluprácou s rodičmi, psychológom a výchovným poradcom.
            6. Zvýšenú pozornosť venovať ochrane detí a žiakov pri používaní internetu a využívať stránky k bezpečnému používaniu internetu www.bezpecnenainternete.sk,www.zodpovedne.skwww.stopline.skwww.ovce.skwww.pomoc.sk.
            7. Podľa záujmu žiakov ôsmeho a deviateho ročníka realizovať testovanie KOMPARO. Pre prípravu deviatakov na Testovanie9 2022 je zriadený krúžok „Matematika v kocke“ v spolupráci so súkromným CVČ Buratino.
            8. Systematicky pracovať so žiakmi so špeciálnymi  výchovno – vzdelávacími potrebami a so žiakmi zo znevýhodneného prostredia.

Venovať pozornosť talentovaným žiakom, zapájať ich predmetových súťaží a olympiád, do korešpodenčných seminárov a medzinárodných súťaží:

• Matematická olympiáda,
            • Pytagoriáda,