• PK - TSV, TECH, ETV, NAV

• VEDÚCI PK: Mgr. Zuzana Guzová

ČLENOVIA PK: Mgr. Mária Svoreňová, Mgr. Silvia Štefančíková, Mgr. Pavel Vámos, Mgr. Kristián Weiss, Mgr. Milan Henkrich

HLAVNÉ ÚLOHY PRE ŠK. ROK 2021 / 2022:

Plán práce PK nadväzuje na činnosť PK z minulého šk. roka, zohľadňuje úlohy výchovno-vzdelávacieho programu, plánu práce školy, pedagogicko-organizačných pokynov MŠ SR na školský rok 2021/2022, nového Štátneho a Školského vzdelávacieho programu. Počas školského roka bude dopĺňaný o aktuálne úlohy. Budeme sa orientovať na realizáciu priorít výchovy a vzdelávania zadefinované v Národnom programe výchovy a vzdelávania SR a plne rešpektovať Dohovor o právach dieťaťa.

Rozdelenie učiteľov do tried:

Mgr. Zuzana Guzová - triedna učiteľka 6.C (TSV - THD - ETV)

Mgr. Silvia Štefančíková - triedna učiteľka 6.A (ETV)

Mgr. Kristián Weiss - triedny učiteľ 5.C (TSS - ŠPP)

Mgr. Milan Henkrich - triedny učiteľ 9.A (THD - FYZ)

Mgr. Pavel Vámos - triedny učiteľ 3.C (TSV - MAT - FNG - ONB)

Mgr. Mária Svoreňová (NAB)

HLAVNÉ ÚLOHY PK, ZARADENÉ DO PLÁNU PRÁCE ŠKOLY:

1. Aktualizovať tematické výchovno - vzdelávacie programy pre jednotlivé predmety v súlade s učebnými osnovami vypracovanými v súlade s ISCED2 pre 5. až 9. ročník V plánoch zohľadňovať a na vyučovaní realizovať prierezové témy.
            2. Oboznámiť sa s problémami žiakov so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami a žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. Zlepšiť spoluprácu s rodinou. Spolupracovať s  výchovným poradcom, psychológom a špeciálnym psychológom.
            3. Sústrediť pozornosť na formovanie hodnotovej orientácie, zlepšovať medziľudské vzťahy. Zvyšovať u žiakov povedomie o trestnoprávnej zodpovednosti pri prejavoch šikanovania či iného rizikového správania sa.
            4. Realizovať besedy zamerane na ochranu života, dobrovoľníctva a misie – misionár z Pakistanu – don Miko
            5. Venovať sa talentovaným žiakom, zapájať ich do súťaži a olympiád v daných predmetoch.
            6. Zvyšovať samostatnosť žiakov pri tvorbe námetov – výrobkov a viesť žiakov ku kladnému vzťahu k práci.
            7. Realizovať zber papiera, informovať žiakov o potrebe recyklácie odpadov.
            8. Zvyšovať efektívnosť povinnej a záujmovej telesnej a športovej výchovy. Zapojiť žiakov do Európskeho týždňa športu.
            9. Sledovať a evidovať výkonnosť žiakov. Na hodinách TSV.
            10. Viesť žiakov k zdravému životnému štýlu, realizovať besedy o zdravej strave. Na hodinách TSV realizovať relaxačne hodiny.
            11. Realizovať zdravotnú prípravu na II. stupni.
            12. Podlá potreby rozširovať záujmove krúžky.
            13. Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov.