• PK - DEJ, OBN, VYV, HUV

• VEDÚCI PK: Mgr. Slávka Rešová

ČLENOVIA PK: PaedDr. Ján Gáll, Mgr. Pavel Vámos, Mgr. Jana Nováková, Mgr. Mária Šafaříková, Mgr. Martina Janovová, Mgr. Ingrid Demková, Ing. Valéria Schererová

HLAVNÉ ÚLOHY PRE ŠK. ROK 2021 / 2022

Plán práce PK nadväzuje na činnosť PK z minulého šk. roka, zohľadňuje úlohy výchovno-vzdelávacieho programu, plánu práce školy, pedagogicko-organizačných pokynov pre školský rok 2021/2022. Budeme sa orientovať na realizáciu priorít a vzdelávania zadefinované v Národnom programe výchovy a vzdelávania SR a plne rešpektovať dohovor o právach dieťaťa.

HLAVNÉ ÚLOHY PK, ZARADENÉ DO PLÁNU PRÁCE ŠKOLY:

1. Výchovné predmety ŠVP i predmety ŠkVP, ktoré nie sú súčasťou predmetov ŠVP sú klasifikované známkou /HUV, VYV/.
            2. Organizovať výchovné koncerty a kultúrne podujatia, prezentácia hudobne  a výtvarne nadaných žiakov.
            3. Implementovať do obsahu jednotlivých predmetov mediálnu výchovu ako prierezovú tému.
            4. Zapojiť sa do súťaže Slávik Slovenska
            5. Zapojiť sa do výtvarných súťaží.
            6. Vianočná burza
            7. Karneval
            8. Dbať, aby výchovné princípy výchovných predmetov boli viac previazané s osnovami ostatných predmetov a odrážali konkrétne situácie spoločenského života – životné príbehy.
            9. Viesť žiakov k ochrane zelene v škole i v mieste svojho bydliska.
            10. Priebežne monitorovať zmeny v správaní detí a v prípade oprávneného podozrenia z fyzického alebo psychického týrania, či ohrozovania mravného vývinu bezodkladne riešiť problém s výchovnou poradkyňou a následne s vedením školy, ktoré podľa zváženia kontaktuje CPPPaP, ÚPSVaR, PZ.
            11. Riešiť prvé príznaky záškoláctva, problémového správania, šikanovania, prejavov extrémizmu – viesť presnú evidenciu, zápis.