• Zbierka Modrý Gombík

• Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky.

Ak ste to ešte nestihli , máte tak možnosť urobiť zajtra niečo pre dobrú vec.

Každý deň, viac ako 36 miliónov detí zaspáva hladných... aj Tvoj príspevok pomôže zachrániť život.

Ďakujeme.

• Hravé programovanie OZOBOTOV

• Ozobot je miniatúrny, zábavný a ľahko programovateľný robot. Rozvíja kreativitu, logické myslenie a zároveň učí základy programovania. Presvedčiť sa o tom mohli naše štvrtácky :)

• 5.B v Slovenskom rozhlase

• Žiaci 5.B sa vybrali na exkurziu do košického štúdia Slovenského rozhlasu. Navštívili nahrávacie štúdiá pre hudbu i hovorené slovo, zažili priame vysielanie rádia Regina, dozvedeli sa, ako sa nahrávajú rôzne rozhlasové relácie a rozhlasové hry (zaujali ich najmä zvuky), pozreli si muzeálne technické prístroje. V nahrávacom štúdiu mali možnosť vyskúšať si svoje spevácke schopnosti. Vďaka erudovanej lektorke z exkurzie odchádzali obohatení množstvom zaujímavých informácií..

• Detská policajná akadémia - 5.ročník

• Dnes žiaci úspešne ukončili Detskú policajnú akadémiu.

Kde sa stretli s týmito témami:  Ako sa bezpečne správať na internete? Čo všetko má v pôsobnosti Policajný zbor SR? Čo robiť, keď potrebujeme pomoc? Môžeme sa stať závislými na internete? Čo je to diskriminácia, rasizmus, extrémizmus? Čo je to násilie, šikanovanie? Na tieto a na mnohé iné otázky počas celého školského roka hľadali odpovede naši piataci.

Dúfame, že im to pomôže vedieť sa vždy správne rozhodnúť v nebezpečnej situácii a budú si vedieť aj pomáhať navzájom.

• Týždeň logických úloh

• V poslednom aprílovom týždni sa žiaci druhého stupňa mohli presvedčiť, ako im to myslí. Na každý deň mali pripravenú zábavnú logickú úlohu. Niektorí vyriešili všetky, iní si vyberali podľa náročnosti. Najaktívnejšie boli dievčatá z 5. B.

Majstri logiky z každého ročníka si prevzali vecné ceny a všetkých zapojených  žiakov sme odmenili aspoň symbolickou sladkosťou.

• 1.miesto v inline rýchlokorčuľovaní

• 🏆🛼 naša Zdenka z 2.B opäť vybojovala 🥇 prvenstvo v inline rýchlokorčuľovaní. Sme na ňu hrdí a gratulujeme 🙂🛼 Už sa tešíme na jej ďalší úspech, s ktorým sa budeme môcť chváliť ❤️

• Kaštieľ Rákóczi Borša

• Dňa 7.5 sa žiaci zúčastnili exkurzie kaštieľa Františka II. Rákócziho v Borši. František II. Rákóczi predstavuje historickú osobnosť, ktorej pohnutý život pretkáva i odráža dramatické osudy strednej Európy a jej národov. Je preto prirodzené, že kroky žiakov smerovali na miesto narodenia kniežaťa a to do unikátneho kaštieľa v Borši. Žiaci absolvovali panoramatické premietanie, escape room, virtuálnu realitu a expozíciu kaštieľa. Nechýbali ani zábavné a interaktívne hry, za pomoci ktorých, žiaci mohli autenticky zažiť kaštieľ v dobe kniežaťa. A veru, že to zábava aj bola. 😉

• Didaktické hry - 1.stupeň

• Didaktické hry pre žiakov 1. stupňa sa uskutočnili dňa 10.5.2024. Žiaci získali cenné skúsenosti v oblastiach: zdravotná príprava, topografia, civilná ochrana. Na záver sme pripravili zaujímavé štafetové preteky na overenie fyzických zdatností. Najlepšie triedy boli odmenené športovým pohárom.

• Účelové cvičenie - 2.stupeň

• Dnes žiaci druhého stupňa absolvovali účelové cvičenie kde ich čakala vychádzka sídliskom KVP, stanovištia ako zdravotná príprava, dopravná výchova a tiež prekážkova dráha. Súčasťou dnešného dňa bola aj simulácia biatlonu kde si žiaci overili svoju pohybovú zdatnosť a presnosť v streľbe na terč.

• Alex prvý, Dávid druhý a Filip? Traja králi?

• Výsledky tohtoročne literárnej súťaže LITERÁRNE KOŠICE vo vlastnej literárnej tvorbe žiakov nás aj tento rok veľmi potešili.

Alex B. z IX. A,  ktorý chodí na tréningy plávania, sa preplával k 1. MIESTU.

Dávid T., hokejista V. A triedy, si odniesol 2. MIESTO.

Filip P., hokejový brankár a žiak V. A, sa prebojoval k ČESTNÉMU UZNANIU.

Všetci traja súťažili svojimi básňami na tému: PREČO V DÚHE NIE JE ČIERNA?

Športoví literáti si ocenenia prevzali 9. mája 2024 priamo z rúk porotcov na slávnostnom vyhodnotení súťaže v priestoroch centrálnej pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice (LitPark).

Chlapi, len tak ďalej!

• Modrý Gombík

• Milí žiaci,

Svetová organizácia UNICEF pomáha deťom, ktoré sa ocitli vo vojnovom konflikte, sú vyháňané z domovov, nemajú možnosť chodiť do školy a nie je im umožnené vyrastať v bezpečnom prostredí.

Zbierka MODRÝ GOMBÍK 2024 pomáha zmierňovať hlad, biedu a utrpenie. Keďže ani nám nie je osud týchto detí ľahostajný, zapojí sa aj naša škola do tejto zbierky.

Ak chceš pomôcť aj ty, prines peňažný príspevok v hociktorý deň od 13. – do 17.mája, ktorý vhodíš do krabičky s označením Modrý gombík. Za tvoj príspevok dostaneš modrý gombík ako poďakovanie.

Veríme, že najväčšou odmenou pre všetkých, ktorí prispejú bude hrejivý pocit na srdiečku, že niekomu pomohli.

• Knižnica - 1.A

• Žiaci I.A triedy sa 6.5. 2024 v pondelok zúčastnili návštevy knižnice. Opäť mali možnosť vidieť zaujímavé tituly, s ktorými ich oboznámila pani knihovníčka. Mnohí si knihy s nadšením vypožičali domov. Môžu sa tak prakticky presvedčiť, že čítanie im otvára dvere do sveta, ktorý bol pre nich ešte donedávna zamknutý, keďže čítať sa väčšina žiakov naučila až počas roka.

• KOMPARO 4.ročník

• 3. mája 2024 sa štvrtáci zapojili do celoslovenského testovania KOMPARO, aby si overili svoje vedomosti z matematiky,  slovenského jazyka, prírodovedy, vlastivedy  a  všeobecných študijných predpokladov.

Výsledky svojho snaženia sa zapojení žiaci dozvedia začiatkom júna. Veríme, že budú čo najlepšie, veď sme im poriadne držali palce :)

• Bábkoherci z 5.B

• Žiaci 5.B si počas apríla spríjemňovali hodiny literatúry hraním bábkového divadla. Rozdelili sa do skupín, vymysleli scenár, zhotovili bábky, kulisy a vyskúšali si bábkoherecké umenie.