• KNIHA MOJA KAMOŠKA

• Napriek tomu, že marec - mesiac knihy je už za nami, knihám sme dali priestor,aby ožili v prezentácii ich obsahu a v projektoch s peknými ilustráciami. Dňa 14.4. sa stretli na školskom kole žiaci,ktorí v triedach dokázali presvedčiť spolužiakov aj pani učiteľky, že knihy sú ich dobrí kamaráti. Odzneli zaujímavé prezentácie o tom,čo sa žiaci v knihách dočítali. Osobitne boli hodnotené projekty, ktoré deti o knihe spracovali a ilustrovali. Bolo udelených 12 cien a diplomov vďaka podpore školského výboru ZRPŠ. Rozvíjanie slovnej zásoby, čítanie s porozumením,či prekonanie strachu z prezentácie na verejnosti našich malých čitateľov posúva k väčšej sebadôvere a otvára obzory do budúcnosti. A najdôležitejšie zo všetkého nám to prináša poznanie, że KNIHA TU BUDE VŽDY,KEĎ JU POTREBUJEME A NIKDY NÁS NESKLAME. Ďakujem p.učiteľke PIOK za pomoc pri hodnotení, p.učiteľke TOBIAŠOVEJ za aktuálne krásne diplomy a p.riaditeľke za podporu a priestor pre túto aktivitu.

• Okresné kolo geografickej olympiády 2023

• Tento školský rok sme si konečne geografické sily zmerali prezenčne, 31.03. v CVČ Domino. Zo siedmich statočných sa najúspešnejšou riešiteľkou stala Kamila L. zo VII.B. Ďalším súťažiacim ďakujeme za účasť a veríme, že ich obsahová náplň predmetu bude aj naďalej  obohacovať.

• Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína

• 14.4. sa uskutočnilo Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína, z ktorého si naša Emka R. odniesla 1.miesto a postup na krajské kolo.

Emke srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v ďalšom kole!

• Biologická olympiáda pre 6. a 7. ročník (kategória D)

• Šiestaci a siedmaci sa zapojili do školského kola BIO olympiády (24.3.2023), ktoré pozostávalo z online testu. Z jedenástich žiakov deväť patrí k úspešným riešiteľom.

Na prvých troch priečkach sa umiestnili:

1. Liliana V. - VII.A (postup na okresné kolo)

2. Carmen S. - VII.A (postup na okresné kolo)

3. Zoe Č. - VII.A

Srdečne blahoželáme a držíme palce na okresnom kole!