• Stretnutie s rodičmi

• Dňa 17.05.2023 sa uskutočnilo v 2. A triede príjemné stretnutie s rodičmi ku Dňu matiek. Ďakujeme za hojnú účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Na jeden deň učiteľom

• Žiaci v 2.A sa v piatok stali učiteľmi. Učili SJL, MAT, ČIT, PRV a ANJ. Keďže mali aj dozor na chodbe, pani učiteľka Monika si mohla zahrať stolný futbal v relaxačnej zóne.

• Unikáty Slovenska

• Školská akadémia 2023

V stredu 24.05.2023 sa uskutočnila drabkáčska Akadémia ´23 pod názvom “Unikáty Slovenska”. Všetkým vystupujúcim, pomáhajúcim a rodičom zo srdca ďakujeme aj za tú najmenšiu drobnosť. Špeciálne poďakovanie posielame pani učiteľke Dianke Meckovej za organizáciu.  Máme vás radi.

• Útulok UVP v Haniske pri Košiciach

• Dnešný májový deň navštívili žiaci zo žiackeho parlamentu Útulok UVP v Haniske pri Košiciach. Po absolvovaní prednášky o fungovaní útulku, o starostlivosti a práci so psíkmi, mali žiaci možnosť niektorých psíkov aj vyvenčiť. Úsmev na tvári tak mali nielen samotní žiaci, ale aj spokojní psíkovia, ktorí od žiakov dostali rôzne maškrty, radosť z prechádzky a hlavne pozornosť.

• Piškvorkový turnaj

• Čo robia žiaci počas prestávok? Tí naši si okrem iného rozvíjajú logické myslenie. Neveríte?  Na druhom stupni práve prebiehajú triedne kolá piškvorkového turnaja. Ich víťazi zabojujú o titul piškvorkového kráľ vo finále 6. júna.

• ​​​​​​​ Súťaž družstiev mladých zdravotníkov

• 18.5.2023 Slovenský Červený kríž organizoval súťaž v prvej pomoci pre žiakov základných škôl. A my sme nesmeli chýbať!

Našu Drábku reprezentovali deviatačky Zara Č., Natália T., Vanda K., Katarína B. a Alexandra C. Skvelá komunikácia a súhra nášho družstva sa prejavila na dvoch praktických stanovištiach: KPR (kardiopulmonálna resuscitácia) a modelová situácia - konkrétne autonehoda. Vo vedomostnom teste dievčatá prekonali všetky zúčastnené družstvá a získali najvyšší počet bodov.

Zo súťaže si odnášajú nielen skvelé 6. miesto, ale aj nové vedomosti a skúsenosti! Dievčatám želáme veľa ďalších úspechov!

• ALL STAR

• V napínavom ALL STAR sa stretli chalani zo 7.C proti výberu učiteľov. Že to siedmakom tento rok športovo ide dokázali aj dnes a vyhrali v pomere 14:10. Gratulujeme.

• ŠKOLSKÁ AKADÉMIA - UNIKÁTY SLOVENSKA

• Vážení rodičia, ctení hostia, milí žiaci. Pri príležitosti školskej akadémie vás srdečne pozývame na predstavenie "Unikáty Slovenska", ktoré sa uskutoční v stredu 24.05.2023 o 17:00 v CVČ Domino na Popradskej 86. Tento školský rok sme sa rozhodli, že program bude ladený na ľudovú nôtu

Juch, ta hibajce še kuknuc.

Podujatie sa uskutoční s podporou Centra voľného času Orgovánová 521/5; 04011, Košice.

• Deň mlieka

• Pri príležitosti Dňa mlieka, odprezentoval Žiacky parlament žiakom 3. a 4. ročníka prezentáciu spoločnosti Rajo o dôležitosti a výhodách pitia mlieka pre ich zdravie. Na záver si žiaci mohli overiť svoje vedomosti v jednoduchom kvíze.

• 1.A

Mama je len jedna. Žiaci z 1.A tie svoje potešili spevom, tancom a obrázkom, ktorý si pre mamičku vyrobili v ŠKD.

• Hokejová republika

• Naši chalani z 5.B navštívili Hokejovú republiku. Jedinečná, originálna výstava bola otvorená pri príležitosti MS v hokeji v OC Optima a my sme tam nemohli chýbať.

• Školská športová liga

• Celý školský rok naši Drabkáči zbierali body v školskej športovej lige - v PLÁVANÍ.

A dnes nastal DEŇ ZÚČTOVANIA. Zlaté, strieborné a bronzové medaily zdobia naše hrude. V piatok nás čaká FINÁLE, do ktorého postúpilo až 10 Drabkáčov.

• Dezinformácie a hoaxy

• Naši žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili dňa 15.5.2023 prednášky s workshopom na tému DEZINFORMÁCIE A HOAXY. Aktivitu nám pripravilo informačné centrum EUROPE DIRECT Košice.

• Príbeh hudby

• Dňa 11. mája 2023 sa trieda 5.A v rámci vyučovacej hodiny hudobnej výchovy pridala k jedinečnému projektu pod názvom Príbeh hudby. Projekt inšpiruje deti a mládež k počúvaniu hudby.Žiaci mali možnosť sledovať priamy prenos najväčšieho slovenského hudobno- vzdelávacieho cyklu Bratislavského chlapčenského zboru pre deti, mladých ľudí a rodiny v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Spoločne sme sa tak obohatili o ďalšie hudobné tajomstvá.

• Deň naopak

• Že máme v škole perfektných rodičov ani nemusíme písať. Dôkazom je aj pán Vaľa, ktorý sa dnes počas “dňa naopak” rozhodol odučiť geometriu v 4.A.

• Exkurzia - Kosit 2

• 1.A sa s pani učiteľkou Stelkou a pani asistentkou Jankou boli pozrieť v rámci enviromentálnej výchovy v Kosite :)