• Školský výlet ZOO - 4.A

• Dňa 26. júna sme sa spolu so žiakmi zúčastnili školského výletu v ZOO Košice. Tento deň bol pre všetkých veľmi zaujímavý a poučný, plný nových zážitkov a poznatkov o zvieratách z rôznych kútov sveta. Naša návšteva začala krátkou prehliadkou hlavných atrakcií ZOO. Žiaci mali možnosť vidieť širokú škálu zvierat, od majestátnych levov a tigrov, cez roztomilé pandy červené, až po zvedavé opice a exotické vtáctvo. Všetky tieto zvieratá sú chované v prostredí, ktoré sa snaží čo najvernejšie napodobniť ich prirodzené prostredie, čo žiakom umožnilo lepšie pochopiť podmienky, v ktorých tieto druhy žijú.

• Historické centrum - 1.B

• Záver školského roka sme si obohatili návštevou historického centra Košíc, navštívili sme Dóm sv. Alžbety, pozreli si Národné divadlo, fontány a vedomostnú prechádzku zakončili pizzou a zmrzlinou.

• Olympiáda v MŠ Dénešova

• 24.6. sme boli poctení pozvaním na škôlkarskú Olympiádu. Úspešne sme absolvovali všetky disciplíny a hlavne sa zabavili. Odmena nás neminula. Ďakujeme MŠ Dénešova.

• Hravá Karička

• Pokusom o nový slovenský rekord v tancovaní Hravej Karičky z Abova pospiatky otvorili v Košicach 42. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest.Symbolicky v deň letného slnovratu 20. júna sa na Hlavnej ulici zišli nielen tanečníci FS Železiar, ale aj mnohí tanečníci rôzneho veku, či národností, medzi nimi aj žiaci našej školy.

Za metodickú podporu ďakujeme mladým tanečníkom FS Železiar Martinovi Šimunskému a Dominike Némethovej, ktorá donedávna navštevovala našu školu.

• Sokoliari z Klenova

• I. A a I. B trieda mali tú česť vidieť vtákov, ktorých im prišli priblížiť Sokoliari z Klenova. Dozvedeli sa koľko váži kuvik, aký výborný zrak a sluch majú dravce. Ako potichučky lieta plamienka. Prečo má inú farbu očí orol a inú sova.Určite si do tretieho ročníka zapamätajú, že výr skalný sa píše s y, keďže ho videli naživo. Je to naša najväčšia sova. Bol to pre nás všetkých nezabudnuteľný zážitok, po ktorom túžime mať na balkóne minimálne sokola.

• Škola priateľská k deťom

• S radosťou si vám dovoľujeme oznámiť, že usilovnou spoločnou prácou NÁS všetkých na Drábke, sa nám podarilo v školskom roku 2023/2024 získať titul Škola priateľská k deťom. Sme veľmi hrdí, že sa môžeme pýšiť týmto titulom a veríme, že sa nám podarí obhájiť ho aj v budúcom školskom roku.Ďakujeme vám všetkým za každú pomoc a podporu.❤️❤️❤️❤️❤️

• Ryžovanie zlata

• Kam sa vybrali žiaci 6.A triedy v závere školského roka? Raziť mince a ryžovať zlato do Východoslovenského múzea. Každý úspešný ryžovač“ si svoj kúsok zlata odniesol spoločne s osvedčením.

• Čistota tried - vyhodnotenie

• Poznáme víťazov za čistotou a poriadok tried. Tento školský rok získala na prvom stupni len o jeden bod víťazstvo trieda 2.A s pani učiteľkou Stelkou a pani vychovávateľkou Jankou. V celoročnom bodovaní čistoty tried na druhom stupni získala prvé miesto trieda 7.A s triednou pani učiteľkou Jankou. O každomesačné bodovanie sa postarali členovia Žiackeho parlamentu a víťazné triedy si dnes pochutnali na sladkej odmene - torteVíťazným triedam blahoželáme!

• Oznam

• Vážení rodičia, milí žiaci, v tabuľke nájdete rozpis posledného týždňa v školskom roku 2023/2024.

Ak si neprosíte obedovať v piatok 28.06., prosíme nezabudnite sa odhlásiť z tohto dňa do utorka.

ŠKD bude v piatok 28.06. len do 13:00.

• Noc v škole - 2.stupeň

• Aj tento rok si vybraní žiaci druhého stupňa užili Noc v škole. Okrem iného žiaci absolvovali niekoľko disciplín, napríklad ochutnávku viacerých pochutín, triedenie rôznych druhov cestovín, prekážkovú dráhu, spoznávanie predmetov iba hmatom či nočný pochod po škole.

Každú disciplínu mali hodnotenú počtom bodov, pričom poradie na víťazných priečkach bolo nasledovné:

1. miesto: žiačky 8.B triedy

2. miesto: žiačky 5.B triedy

3. miesto: žiačky 8.A triedy

Ocenení boli aj žiaci, ktorí sa vzorne správali a dodržiavali pravidlá. A že to nebola len obyčajná noc? O tom svedčia zážitky všetkých zúčastnených!

PS: Dobrú noc 🤣

• Archeopark

• 6.A trieda pokračuje v zbieraní zážitkov - dnes žiaci navštívili Archeopark v Hanušovciach nad Topľou. Streľali z luku, vymodelovali si hlinené nádoby, vyrazili si mince, zakladali oheň či vyrobili si náramky aj náhrdelníky.

• "Deň v sukniach a košeliach"

• Dnešným dňom sme ukončili Týždeň premien. Ďakujeme všetkým zúčastneným. Pozrite sa ako to dnes pristalo našim Drabkáčom v sukniach a košeliach :) .

• Botanická záhrada

• Nielen motýliu show si nenechali ujsť žiaci 4. A a 5. A. V botanickej záhrade si prezreli aj  skleníky s exotickými rastlinami, mini ZOO, jazierko a vypreparované naše aj cudzokrajné motýle a chrobáky.

• Deň naopak

• Drabkáči dnes ukázali svoju kreativitu a štvrtkový Deň naopak dopadol nasledovne: prevrátené tričká, kraťasy, sukne, ponožky, okuliare, či prezúvky. Zajtra nás čaká Deň v sukniach a košeliach.

• Slávnostné pečatenie šlabikára a sľub čitateľa v 1.B 🎓📚

• Žiaci 1.B, ich rodičia, p.učiteľka aj p.vychovávateľka spoločne ukončili tento školský rok zapečatením Šlabikárov. Tie už otvárať nebudú. Úspešní malí čitatelia zložili Sľub čitateľa a potešili sa drobným pohostením, ktoré sami nachystali.