• Obľúbené knižky

• Žiačky 7.B triedy Natálka a Kamilka predstavili tretiakom svoje obľúbené knihy, ktoré ich sprevádzali pri ich čitateľských začiatkoch. Bolo to veľmi zaujímavé. Ďakujeme dievčatá!.

• Lyžiarsky výcvikový kurz 1.-2. ročník

• Ani mráz neodradil našich najmenších. Statočne bojovali s prírodnými podmienkami. Týždenný lyžiarsky kurz ich naučili okrem základov lyžovania aj väčšej samostatnosti.

• Valentínska pošta

• Utorkový februárový deň sa na našej škole niesol v láskavom kamarátskom duchu. Tento deň sme si spríjemnili akciou "Valentínska pošta". Od piatku mohli žiaci vhadzovať do pripravenej schránky svoje vyrobené valentínky a potešiť tým druhých. Žiaci zo žiackeho parlamentu valentínky roztriedili, poroznášali po škole a odovzdali do tých správnych rúk. Valentínsky pozdrav dostala aj naša pani riaditeľka, pani zástupkyňa, pán zástupca, pedagógovia, ale i tety kuchárky. Dúfame, že sme potešili a urobili radosť mnohým z Vás.

• Správna voľba povolania

• Žiaci končiacich ročníkov sa zúčastnili podujatia " Správna voľba povolania – študuj v kraji" v športovej hale – na ulici Ostrovského v Košiciach. Počas podujatia žiaci získali cenné informácie od zástupcov stredných škôl.

• Bowling

• Naši žiaci prvého stupňa si v rámci krúžkovej činnosti zahrali bowling. Získali cenné skúsenosti a príjemne sa pri tom zabavili.

• 7.ročník

Žiaci siedmeho ročníka sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Jahodná pri Košiciach. Niektorí z nich si zdokonaľovali techniku v lyžovaní a iní si vyskúšali aké to je na snowboarde.

• Konečne zima!

• Povedali si tretiaci a štvrtáci, zobrali lyže a vyrazili na kopec.  Niektorí zdokonalili svoju lyžiarsku techniku, iní sa na lyže postavili po prvý krát.  Týždeň na lyžiarskom výcviku ubehol rýchlo.

• KOLÁŽE ROZPRÁVAJÚ

• Tento školský rok sa naši žiaci znova zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže KOLÁŽE ROZPRÁVAJÚ. Najúspešnejšia bola LINDA B z V. C, ktorú porota ocenila ČESTNÝM UZNANÍM. Konkurovalo jej 147 prác.

LINDA, GRATULUJEME TI!

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Dňa 30.1.2023 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali výherkyne školského kola Lea K. z 3.B, Linda B z 5.C a Kamila L. zo 7.B. V silnej konkurencii sa presadila Kamila L. zo 7.B,ktorá získala čestné uznanie v III. kategórii. Blahoželáme!