• Cezhraničná súťaž SKHU SPIKEE

• V tomto školskom roku na našej škole pracuje okrem iných aj krúžok zameraný na programovanie robotov zo stavebnice LEGO.  7. júna sa naši žiaci Kamila a Lukáš vybrali do Miškolca zmerať si sily nielen s ostatnými žiakmi z Košíc, ale aj s maďarskými rovesníkmi. Vytvorili tím DRAKE spolu s kamarátmi zo ZŠ Kežmarská 28. Na súťaži sa nestratili, v silnej konkurencii získali krásne 4. miesto. Blahoželáme a prajeme podobný úspech na podobnej súťaži, ktorá sa uskutoční ešte v tomto školskom roku v Košiciach.

• 1.stupeň

Aj prvostupniari sa dočkali odmeny za tvrdú prácu. Máme medzi nimi skutočné matematické talenty. Veríme, že nás budú takto úspešne reprezentovať aj v ďalších ročníkoch. Medzi tých najlepších sa dostali Majky a Natálka z 1.A, Matúško z 1.B, Jakubko z 3.A, Stelka a Emka z 3.B, Ninka z 3.C a Sofi z 4.B.

• 2.stupeň

Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili najväčšej žiackej matematickej súťaží na svete - Matematický klokan.  Každý súťažiaci dostal diplom a ceruzku. Ak sa zaradil medzi 20 % najúspešnejších, dostal Diplom úspešného riešiteľa. Všetci ostatní dostali  Účastnícky diplom.

• Školský výlet - Betliar, Ochtinská aragonitová jaskyňa

• Na deň detí sa 7.B a 8.B vybrali na školský výlet do kaštieľa Betliar a Ochtinskej aragonitovej jaskyne.  Najprv sa vybrali za krásami našej prírody, ktoré hocikde neuvidíte, do Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Cesta do jaskyne bola síce trošku dlhá, ale nevadilo nám to lebo naša zvedavosť, ako to v jaskyni vyzerá, bola veľmi veľká lebo väčšina z nás ešte v žiadnej nebola.

Naša cesta za poznaním pokračovala do Betliara. Najprv sme sa prešli krásnou záhradou tohto kaštieľa. Následne sme absolvovali prehliadku tejto peknej a zaujímavej historickej pamiatky. Žiaci boli počas prehliadky veľmi zvedaví a disciplinovaní, za čo ich chválime. Bol to pekný výlet.

• Školský výlet - Hanušovce nad Topľou

• 6.A a 6.B

Tušíte, ako reže paleolitický nôž? Viete, aká je ťažká sekera z neolitu? Myslíte, že udržíte štít z doby bronzovej? Nameliete múku na keltskom mlynčeku? Vylúdite tóny na hudobných nástrojoch?V Hanušovciach nad Topľou v archeoparku sme si toto všetko mohli vyskúšať, pretože archeoparku je zakázaný výraz: nedotýkajte sa.V kaštieli sme sa už ničoho nedotýkali, iba počúvali sprievodkyňu.

• Meteorologické piatky

• 5.A a 5.B

Napriek pandemickým opatreniam sa piatakom počas dvoch piatkov podarilo absolvovať exkurziu v regionálnej pobočke SHMÚ. Držiac sa hesla radšej raz vidieť ako stokrát počuť, sme pani sprievodkyňu so záujmom počúvali a v rámci meteorologickej záhradky sme si pozreli a vyskúšali, čo sa dalo. Porovnali sme si vlastnoručne vyrobené zrážkomery s profesionálnymi, dievčatá už vedia prečo im kučery, či vyžehlené vlasy počas vlhkého rána nedržia. Za možnosť aspoň takejto mini geografickej exkurzie ďakujeme p. Hlavatej a p. Spišiakovej.