• Večerníčkové čítanie

• Máme za sebou premiérový ročník Večerníčkového čítania! V predvečer Mikuláša sme sa stretli v priestoroch školskej knižnice, kde čítali deti, babky, mamky, oteckovia, žiaci, žiačky, učitelia, učiteľky. Rozprávkový i tvorivý večer dopĺňala príjemná atmosféra Čaviarničky s teplým čajíkom. Každý člen tímu si okrem príjemne stráveného večera odniesol sladkú odmenu, tí najtvorivejší a najaktívnejší i knihu rozprávok, povestí či rečňovaniek.

• Baby basketbal odštartoval V. ročník

• Baby Basketbal na ZŠ Drábovej v Košiciach v spolupráci s Young Angels Academy za účasti 176 detí, ktoré spoznávali nielen svoju možno budúcu školu, ale zažili aj radosť zo športu a pohybu.

• Šaliansky Maťko

• Školské kolo II. a III. kategórie postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko
              Jozefa Cígera Hronského sa konalo vo štvrtok, 21.11.2019. Konkurencia bola veľká, recitátori
              pripravení podať najlepší výkon, ukážky zaujímavé, dokonca i autorské, publikum i porota nadšené!
              Po vzájomnej dohode porota dospela k týmto výsledkom:

• v tretej kategórii (6.-7. roč.) bez umiestnenia,
              • v druhej kategórii (4.-5. roč.) sa na 3.m. umiestnila Alexandra B. zo IV.B, na 2.m. Samuel D. zo IV.A, prvenstvo získala a na krajskom kole nás bude reprezentovať Kamila L. zo IV.B.

Všetkým recitátorom ďakujeme a víťazom blahoželáme!