• Veselá tekvička a halloweenske vyučovanie

• Žiacky parlament si pre vás na nasledujúci týždeň pripravil super podujatia:

VESELÁ TEKVIČKA je súťaž, ktorá začína v pondelok a bude prebiehať celý týždeň. Predveďte svoju kreativitu a prineste do školy vyrezanú tekvicu. Vyhodnotenie tých naj bude v piatok

V piatok 27.10. sme pre vás prichystali aj Halloweenske vyučovanie. Príďte oblečení v kostýme a môžete získať milé ceny

• Modlitba - Milión detí

• Dňa 18.10. sme sa s deťmi prvého stupňa a ich animátormi zapojili do celosvetovej modlitby za mier a  jednotu vo svete. V čase od 9 hodiny nášho času sa tento rok na celom svete modlilo 796 294 detí a my sme boli ich súčasťou. Pri modlitbe každá skupinka detí skladala svoju farebnú časť ruženca v misijných farbách. Tento bude zdobiť priestory školy a aspoň na chvíľu pripomínať potrebu modlitby,  jednoty a pokoja. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli pri tejto udalosti a verím, že Boh vypočuje úprimnú modlitbu detí, aj  keď ich ešte nebolo milión.

• Exkurzia - Kosit 4.B

• Veľmi zaujímavé predpoludnie zažili decká zo IV.B. Vybrali sa tam, kde končí takmer všetok odpad z Košíc - do Kositu

Celá exkurzia sa začala cestou autobusom MHD s číslom 999, ktorý prišiel iba pre nich na zastávku MHD. Počas zaujímavej prehliadky celého areálu, mali žiaci  možnosť vidieť ako sa odpad z domácností ešte dotrieďuje na triediacich linkách a následne lisuje, balí prípadne ďalej recykluje. Potom si trošku zašportovali a vyšli pešo do veže ku žeriavnikovi, kde videli prevzdušňovanie odpadu v obrovskej jame.

Po krátkom občerstvení v environmentálnom centre ich čakala pútavá prezentácia a spoločenská hra v družstvách. Pani lektorka decká pochválila za ich vedomosti a každému dala malý darček.

• Exkurzia - Kosit 4.A

• Žiaci 4.A triedy absolvovali zaujímavú exkurziu v KOSIT-e. Žiaci mali možnosť vidieť linku na triedenie plastov,  miešanie odpadu v 25 metrov hlbokej jame, presúvanie a premiešavanie odpadu žeriavom, vstup do kabíny pani žeriavníčky, prehliadku v ZEVO. Tiež získali nové vedomosti o tom, že prvý plast vynašiel Leonardo da Vinci, že sklo možno recyklovať neustále, že bežný Slovák spotrebuje ročne okolo 450 kg odpadu. Exkurzia sa žiakom veľmi páčila. Ďakujeme.

• Prehliadka ovocného sadu

• Dňa 17.10.2023 sa žiaci VIII.A, zúčastnili pri príležitosti dňa jablka, prehliadky ovocného sadu na sídlisku KVP. Prehliadkou nás sprevadzal Ing.Robert Gregorek, PhD., významný populizator botaniky a Botanickej záhrady v KE.

• Ponožkový október

• Od pondelka 16.10.2023 opäť štartujeme Ponožkový október - zbierku ponožiek pre tých, ktorí ich v zime budú najviac potrebovať Aj taká drobnosť, akou sú ponožky, vie veľmi pomôcť ľudom a rodinám v núdzi a zahriať nie len nohy, ale aj srdce Nové a čisté ponožky môžete nosiť do debniečiek, ktoré budú pripravené pri vrátnici. Ďakujeme!

• Kosit - exkurzia

• Enviro program Kositu je úžasný, veľa sme sa naučili. Žiaci 4.C dostali veľkú pochvalu, za vedomosti aj správanie. A za odmenu aj krásny darček podľa vlastného výberu.

• Výchovný koncert

• Dnes sa uskutočnil výchovný koncert Cesta do neznáma pre žiakov 1.stupňa a Medzi nami pre žiakov 2.stupňa.

Žiaci 1.stupňa dnes CESTOVALI DO NEZNÁMA. Zistili, že zavolať svoju mamku či ocka na výlet je omnoho lepšie ako sedieť pri mobile alebo notebooku. Dostali zaujímavé tipy na výlety po celom Slovensku.

Výchovný koncert Medzi nami sa snažili motivovať žiakov k objaveniu vlastných koreňov, svojej histórie a kultúry.

• Charitatívny zemiakový beh - ŠKD

• Vo štvrtok poobede sa uskutočnil charitatívny zemiakový beh. Podmienkou bolo vstupné minimálne 1 zemiak. Olympiády sa zúčastnilo 8 tried z 1. stupňa ZŠ. Vládla super veselá atmosféra. Deti súťažili v behu v celých triedach. Ktorá trieda zvládne najrýchlejšie obehnúť celé ihrisko. Do behu sa zapojili aj niektoré pani učiteľky či vychovávateľky. To bolo radosti.

• Komunitná záhrada - 3. a 5. oddelenie ŠKD

• Dňa 4.10.2023 sa deti 3. a 5. oddelenia vybrali do Komunitnej záhrady na Wuppertálskej ulici , kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o pestovaní a využití byliniek. Do školy  odchádzali  s dobrým pocitom a bylinkovou kytičkou, z ktorej uvaria rodičom chutný a zdravý čajík.

• Spoznaj najväčších žrútov energie

• Žiaci 5.ročníka sa zúčastnili akcii Spoznajte najväčších žrútov energie. Dozvedeli sa o alternatívnych zdrojoch energie, zistili, ktoré elektrospotrebiče v domácnosti sú najväčšími žrútmi energie, naučili sa, ako energiu ušetriť. Okrem vedomostí získali aj malý darček.

• Brigáda

• Stráviť sobotu v škole znelo ako skvelý nápad, a preto sme si dnes zorganizovali brigádu. Niektoré triedy dostali nový náter, opravili sa drobné nedostatky a od pondelka to bude zase vyzerať na Drábke lepšie. Ďakujeme veľmi pekne rodičom, učiteľom a žiakom, ktorí sa zapojili. Ste megasuproví!

• Voľby do ŽP

• Tretí októbrový deň sa na druhom stupni niesol v znamení volieb do Žiackeho parlamentu. Každá trieda si volila z kandidátov svojho zástupcu. Zvoleným členom Žiackeho parlamentu blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov!

• Exkurzia

• Dnes sa šiestaci vybrali na exkurziu do Gelnice v rámci techniky. Navštívili banský skanzen a štôlňu Jozef.

• Cudzie jazyky inak

• A tu sú sľúbené videá z hodín cudzieho jazyka vytvorené k Európskemu dňu jazykov 2023. Dúfame, že sa Vám budú páčiť .