• Imatrikulácia prvákov 2023

• Milou tradíciou na našej škole sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia

• Odber krvi

• Už po druhý krát sa nám vďaka pani učiteľke Lexmanovej a Benkovej v škole podaril, v spolupráci s Národná transfúzna služba SR, zorganizovať odber krvi. Viac ako 30 darcov pomohlo a my sme opäť nadšení z toho, akých super máme na Drábke rodičov, učiteľov, pani vychovávateľky či asistentky. Ďakujeme!

• Milí žiaci zajtra si môžete pri odchode zo školy prevziať 1 kus mlieka.

• Planetárium

• Viete ako dlho trvá, kým dorazí svetlo zo Slnka na našu planétu? Štvrtáci to už vedia… je to 8 minút. Vsetky štvrtácke ročníky dnes mali zaujímavý doobedňajší program. Vybrali sa na návštevu planetária v CVČ Domino. Overili a prehĺbili si svoje poznatky o Slnečnej sústave, dozvedeli sa mnoho zaujímavého o planétach a ich mesiacoch, súhvezdiach a mnoho iných zaujímavostí.

• Tanzánia - Svet okolo nás

• Viete ktorá krajina sa nachádza na východnom pobreží strednej Afriky? Ktorá krajina vznikla zlúčením dvoch nezávislých štátov Tanganiky a Zanzibaru? Naši šiestaci to už vedia. Pondelkové popoludnie si spríjemnili multimediálnym predstavením z cyklu celoštátneho vzdelávacieho projektu SVET OKOLO NÁS

• Správna voľba povolania

• Žiaci ôsmych ročníkov a deviataci sa dnes 24.októbra zúčastnili Prezenčnej výstavy - správna voľba povolania v telocvični SOŠ informačných technológií na Ostrovského 1 v Košiciach.

• Vyrezávanie tekvíc - 4.A

• Tekvicové vyrezávanie žiakov a rodičov 4.A triedy spestrilo utorkové jesenné popoludnie. Vytvorili krásne tekvice, ktoré poputujú na sútaž "Veselá tekvička". Musím konštatovať, že tekvice sú krásne. Rodičia a deti prišli s krasnými nápadmi. Všetkým rodičom a deťom ďakujem a teším sa na budúci rok.

• Deň jablka

• Dnešný deň sa opäť pokračovalo jabĺčkovo. Žiaci na prvom aj druhom stupni si pripomenuli medzinárodný Deň jablka. Na druhom stupni mali žiaci projektové vyučovanie, kde si pripravili krásne projekty k téme jablka a vytvorili nástenku. Na prvom stupni Žiacky parlament pripomenul žiakom, aké dôležité je konzumovať jabĺčka každý deň. Žiaci si zahrali aj jabĺčkové pexeso, odpovedali na jednoduché otázky a nakoniec ochutnávali ponúkané jablkové koláčiky, dobroty a zdravé jablká.

• Deň jabĺčka - 2.B

• 2.B oslávila Deň jabĺčka pomocou svojich hlavičiek a farbičiek. Zároveň si precvičili aký dôležitý je DĹŽEŇ pri písaní slov .

• E-testovanie Jeseň - 5.ročník

• Žiaci 5teho ročníka majú úspešne E-testovanie za sebou. Testovanie bolo zamerané na overovanie vedomostí z matematiky. Dokonca máme aj žiakov, ktorí dosiahli 100%, z čoho máme veľkú radosť. Tešíme sa spolu s nimi.

• Deň jablka - 4.A

• Dnes žiaci 4.A oslávili Deň jablka projektovo. Žiaci na hodinách riešili jabĺčkové príklady, maľovali jabĺčka, vyrábali, spievali i vpisovali pomocou ohybných slovných druhov informácie o jablku. Samozrejme nechýbala i ochutnávka. Sami posúďte.

• Fotografická súťaž OČAMI GURMÁNA

• Fotografická súťaž OČAMI GURMÁNA je jednou z aktivít HOVORME O JEDLE. Do súťaže sa zapojili žiaci II.stupňa na hodine informatiky svojimi fotografickými prácami. Fotografická súťaž našich žiakov oslovila a do súťaže sa zapojili vo veľkom počte. Teraz už je len potrebné počkať na oficiálne výsledky.

• Veselá tekvička a halloweenske vyučovanie

• Žiacky parlament si pre vás na nasledujúci týždeň pripravil super podujatia:

VESELÁ TEKVIČKA je súťaž, ktorá začína v pondelok a bude prebiehať celý týždeň. Predveďte svoju kreativitu a prineste do školy vyrezanú tekvicu. Vyhodnotenie tých naj bude v piatok

V piatok 27.10. sme pre vás prichystali aj Halloweenske vyučovanie. Príďte oblečení v kostýme a môžete získať milé ceny