• ENGLISHSTAR

• V tomto školskom roku sa 29 odvážlivcov zo 4. až 8. ročníka po prvýkrát zapojilo do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku – Englishstar. Všetci dosiahli super výsledky. Naj English star z našej školy sa stala Lenka z VIII.B. Blahoželáme.

• Školská športová liga - ocenenie

• Stará Jazdiareň je otvorená a MY samozrejme nemôžeme chýbať. Dokopy 14 žiakov z našej Drabky ocenili v rámci školskej športovej ligy. Odniesli sme si všetky cenné kovy.

Ďakujeme učiteľom a rodičom, ktorí venovali svoj voľný čas, víkend deťom a reprezentovali našu Drabku.

• Piataci na výlete

• Ako prežiť piatok? Rozhodne v Ochtinskej aragonitovej jaskyni a v Betliari. Piataci si odnášajú skvelé zážitky a tešia sa na ďalší výlet.

• Ukončenia pracovného pomeru z dôvodu odchodu do dôchodku

• Dnes sa pri príležitosti ukončenia pracovného pomeru z dôvodu odchodu do dôchodku uskutočnila slávnostná rozlúčka so zamestnancami škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Tento školský rok sa s obrovským poďakovaním na Drábke lúčime s pani učiteľkou PaedDr. Ľudkou Sukubovou a Mgr. Violkou Buriankovou. Aj touto cestou im ďakujeme za ich skvelú prácu a roky, ktoré venovali celým generáciám drabkáčov.

• Superfinále - Streetbasket

• Žiačky našej školy sa v dňoch 12. až 14. júna zúčastnili SUPERFINÁLE v streetbasket 3x3 žiačok ZŠ v Šamoríne. V skupine odohrali ťažké a vyrovnané zápasy, kde sa umiestnili na veľmi peknom treťom mieste. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Školský výlet - Stará Ľubovňa

• 8.A  a 8.B

Jedno slnečné májové ráno sa naši ôsmaci vybrali na potulky za poznaním. Po hodinovej ceste autobusom na nás už čakali dobrodružstvá v skanzene i na hrade Stará Ľubovňa. Po prednáške nás čakal výdatný obed v reštaurácií, ktorý posilnil všetkých ôsmakov na zvládnutie ďalších aktivít.

Na správnom výlete nechýbali športové hry, Vilomeniny, bazén, či dokonca sme si zvolil Miss a Boy výletu.

Výlet bol zážitkový, zábavný, ale aj poučný a už teraz sa tešíme na ďalšie krásne spoločné zážitky.

• Školský výlet na Liptove

• My, žiaci VI.A, VII.AVII.B, sme pod vedením svojich triednych učiteliek na trojdňovom výlete spoznávali Liptov a jeho krásy. Múzeum, skanzen, jaskyňa, penzión, hry, nakupovanie, plnenie úloh i večerná zábava v spoločnosti kamarátov, to všetko bolo super. Veľa sme sa naučili a teraz sa už môžeme tešiť na nové dobrodružstvá o rok.

• Kráľ piškvoriek

• Už poznáme kráľov piškvoriek našej školy!

Vo finále turnaja sa najviac darilo Jakubovi z 5.B a Viktorovi z 9.B. Svojich nasledovníkov (a budúcoročných súperov) majú v Radkovi zo 6. C, Tomášovi z 5. A, Sáre z 9. B a Andrejovi z 8. B.

Všetkým triednym víťazom ďakujeme za účasť a statočný finálový boj a už teraz sa tešíme na ďalší ročník turnaja.

• Bábkové divadlo

• Skvelý darček k MDD pre deti ŠKD v podobe predstavenia "Danka a Janka" a "Sen jedného duba" za čo ďakujeme  bábkovému divadlu BABADLO. Ďakujem krásne

• Netradičná Vlastiveda

• Žiaci 3.C, 4.B a 4.C sa 30.5.  „potulovali“ po Košiciach.

Hlavný „potulkár" – Milan Kolcun, autor (spoluautor), režisér, sprievodca, ale aj spisovateľ, prekladateľ, moderátor a učiteľ.

Bolo super, ďakujeme.

• Noc v škole

• 1. a 2. ročník​​​​​​

Cieľ:

• Zažiť nezabudnuteľnú noc
              • Zabaviť sa
              • Zatančiť si na pyžamovej párty
              • Vyspinkať sa doružova
            • 5.A a naša Zem

• Deň Zeme (22.4.) odštartoval u nás v 5.A viaceré ekologické aktivity. Keď sme si vypočítali svoju uhlíkovú stopu, ostali sme nemilo prekvapení. Motivovalo nás to zložiť sľub - symbolicky odtlačkom ruky sme sa zaviazali, že sa o našu Zem budeme starať. Počas mája sme už začali s realizáciou sľubu v praxi.

Zorganizovali sme si triednu súťaž o najlepší recyklovaný výrobok. Stolný futbal, váza s kvetmi, kabelka či kŕmidlo pre vtáky - aj takéto nápady sme mali. Našli sa medzi nami aj takí, ktorí svoj talent pretavili do vlastnej ekorozprávky.

Zamerali sme sa aj na odpad v okolí. Neraz sme vyzbierali odpadky v areáli školy a prispeli tak k skrášleniu prostredia, ktoré slúži nám všetkým. Veríme, že pri ďalšom čistení areálu sa naše vrecia odpadkami nenaplnia!

• Exkurzia v Štátnom archíve

• Naši piataci prežili krásny deň, plný nových informácií a zážitkov. V rámci hodiny dejepisu sa zúčastnili exkurzie v Štátnom archíve v Košiciach, kde sa dozvedeli o reštaurovaní, pergamene, najstaršej listine v ŠA či o samotnej práci archivára a historika. Cestou z exkurzie sme stretli pána Ondreja Kandrača, ktorý ani na chvíľu nezaváhal a s radosťou splnil prianie našich piatakov, aby sa spolu vyfotografovali. Už teraz sa tešíme na ďalšie zážitky z histórie.

• Matematický klokan

• 27. marca 2023 sa 12 žiakov druhého stupňa zapojilo do medzinárodnej matematickej súťaž pre žiakov základných a stredných škôl Matematický klokan. V uplynulých dňoch sa dočkali diplomov a malej pozornosti od slovenského organizátora súťaže.

Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme a dúfame, že o rok ich bude ešte viac :)

• Deň detí

• Špeciálny deň pre TO najcennejšie, čo na škole máme. Smiech, radosť a súťaživosť prevalcoval dnes našu Drábku na 12 stanovištiach:

• Metlobal
              • Zaškodnícka mapa
              • Elixíry
              • Horkraksy
              • Rokfort
              • Fotenie
              • a mnoho iného čakalo deti počas dnešného MDD

Vyhodnotenie:

Rockfortské HRADY:

1. stupeň

1. miesto : 3.B a 3.A

2. miesto : 1.C

3. miesto : 3.C

2. stupeň

1.miesto : 5.B

2. miesto : 7.B

3. miesto : 9.A

Cena poroty : 1.B a 5.A

Vyhodnotenie stanovíšť:

1. miesto : 9.B = riaditeľske voľno

2. miesto : 6.B =deň bez skúšania

3. miesto : 5.A = voľná hodina

Na prvom stupni bol víťazom: KAŽDÝ ŽIAK

Vestibul sa premenil na galériu, kde si tieto jedinečné diela môžete pozrieť.