• Netradičné predvianočné posedenie - 2.C

• Rodičia a žiaci 2.C sa stretli na netradičnom predvianočnom posedení s učiteľmi a vychovávateľkou v priestoroch Steam Factory. Rodičia sa mohli spoznať lepšie a deti sa vyšantili v priestoroch zábavného centra.

• Besiedka 6.A

• Štvrtok podvečer sa niesol v znamení šiestackej vianočnej besiedky. Úsmev na tvári a radosť v srdci priniesli rodičom i súrodencom viaceré predstavenia: od hry na gitare cez karate a balet až po spev a vianočnú rozprávku. Zo včerajška si šiestaci odnášajú veľa zážitkov, vianočnú náladu a šťastlivci aj výhru v tombole. Všetkým Vám želáme šťastné a veselé Vianoce!

• Vianočný koncert

• Dňa 8. decembra 2023 sa žiaci 2. stupňa ZŠ zúčastnili koncertu pod názvom: Z rozprávky do rozprávky v Štátnej filharmónií v Košiciach. Žiaci mali možnosť si vypočuť známe skladby a obohatiť sa o ďalšie vedomosti z oblasti umenia a kultúry.

• Mikuláš

• Dňa 06.12.2023 počas doobedňajšieho vyučovania v našej škole bolo možné stretnúť na chodbách i v triedach - Mikuláša a jeho pomocníkov – anjelov či nezbedných čertíkov.

• Vianočné tvorenie v 4.B

• Deň pred sv. Mikulášom žiaci 4.B pozvali svojich rodičov, súrodencov na malé vianočné vystúpenie o slepom pastierikovi. Po vystúpení si pri chutnom punči spolu s rodičmi vyrobili vianočné dekorácie.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Nečakane veľký počet záujemcov o školské kolo Olympiády v anglickom jazyku p.uč. Zemiansku a Novákovú neprekvapil, pripravili si pre nich náročné úlohy, ktoré preverili ich znalosti jazyka, ale aj úroveň porozumenia a ústny prejav. A tu sú ocenení:

Kategória 1A                                                                Kategória 1B

1.miesto: Simona H. zo VI.A                                        1. miesto: Katarína K. z VIII.A

2.miesto: Roland S.  zo VII.A                                       2. miesto: Zoe Č. z VIII.A

3.miesto: Olívia P.  zo VI.A                                           3. miesto: Jakub K. z VIII.A

Čestné uznanie:                                                           Čestné uznanie:

Filip P. z V.A a Šimon S. zo VII.A                                  Tomáš B. z VIII.A

• Novembrové tvorenie - 2.oddelenie ŠKD

• November sme odštartovali muchotrávkou, kde sme sa naučili niečo o hubách ako ich zbierať a ktoré zbierať. Povedali sme si ako sa správať v prírode, niečo o ekológií, niečo o triedení odpadu a ako chrániť našu prírode.  Martinov koník dostal krásnu hrivu, trpaslík farebnú čiapku, veď sa na to pozrite.

• Charitatívny Mikulášsky beh 2023

• Aj tento rok sme spoločne behali pre dobrú vec a podporili tak neziskovú organizáciu Svetielko pomocí pre deti z onkológie. Drábku reprezentovali naše superšikovné pani asistentky a jedna úžasná pani vychovávateľka :)

• Knižnica 4.C

• Dnes opäť jedno krásne doobedie v knižnici. Trošku sme si zasnívali s Pestovateľom snov a pripomenuli si našich hrdinov.

• Svetový deň boja proti AIDS

• V piatok 1. 12. sme so žiakmi 8. a 9. ročníka ukončili týždeň informácií o HIV a AIDS vytvorením ŽIVEJ ČERVENEJ STUŽKY. Tak sme sa pripojili k Svetovému dňu boja proti AIDS a vyjadrili záujem a solidaritu s ľuďmi nakazenými HIV a tiež s tými, ktorí sa o nich starajú.

• Mikuláš pre labky

• Drabkáči, aj tento školský rok organizujeme zbierku pamlskov a granúl pre zvieratká  Svoju pomoc môžete nosiť pani vychovávateľke Karin do 06.12.2023. Ďakujeme!

• Slovenčina hrou

• Posledný novembrový deň sa uskutočnil zábavný kvíz Slovenčina hrou pre piaty ročník. Štvorčlenné tímy si hravou formou overili svoje poznatky z gramatiky aj literatúry. Zmerali si sily v rôznych úlohách, v ktorých zbierali body. Súčtom všetkých bodov sme dostali najlepší tím piatakov, a to Emma C., Jakub J., Filip P., Martin P. z 5.A

Víťazom ešte raz blahoželáme a tešíme sa na ďalšie ročníky!

• Medzinárodný deň počítačovej bezpečnosti

• 30. november je medzinárodným dňom počítačovej bezpečnosti, tzv. Computer security day, ktorý má ľuďom pripomenúť potrebu chrániť nielen svoje počítače, ale predovšetkým svoje osobné údaje. V súčasnosti si len ťažko vieme predstaviť náš život bez počítačov a internetu. Často však bez uváženia zverejňujeme na rôznych stránkach fotografie, názory, miesto aktuálneho pobytu a iné osobné údaje, pričom zabúdame na ochranu svojho súkromia.

Ani my sme nezabudli na tento dôležitý deň. V priebehu mesiaca november sme v rámci hodín informatiky žiakom do pozornosti dali internetové stránky, ktoré sa zábavným a zaujímavým spôsobom tejto problematike venujú:

• www.zodpovedne.sk
              • www.bezpecnenainternete.sk
              • www.ovce.sk
              • www.unicef.sk

Deti sa zabavili vystrihovaním, skladaním skladačky a následne vzájomným preverovaním ako ovládajú jednotlivé pravidla bezpečnosti na internete. Okrem toho žiakom 7.A, 7.B a 7.C por. Ing. Emília Glovčíková pripravila krátku prednášku, zameranú práve na počítačovú bezpečnosť.

• Tanečná príprava - 4.A

• Žiaci 4.A počas telesnej výchovy majú momentálne na hodinách tanečnú prípravu. Na ktorých si malí tanečníci budú osvojovať správne držanie tela, základné názvy pri tanci, zlepšia koordináciu pohybov, pohybovú pamäť, budú zvyšovať ohybnosť, vnímanie hudby a rytmus.

• Športová sobota

• Fotky z 1.prvej „športovej soboty“ určené pre našich rodičov, ktoré sa konali v rámci osláv 40. výročia založenia našej školy. Ďakujem zúčastneným rodičom za športové výkony a za dobrú náladu.

• Návšteva knižnice

• „Prečo čítať knihy?“ položili si takúto otázku žiaci z 3.A a navštívili knižnicu. Preukázalo sa, že čítanie kníh znižuje stres, krvný tlak, zlepšuje pamäť a analytické schopnosti, najmä pri detektívkach. Čítanie tiež posilňuje sebavedomie, pretože podvedome si rozširujeme svoju slovnú zásobu, argumentačnú silu a schopnosť presadiť sa.

„Knihy sú ako dvere. Otvoríte ich a vstúpite do iného sveta.“  /Jeanette Winterson/