• PREVENCIA je prvý krok

• O tom už dospeláci dávno vedia. A vedia aj to, že začať je potrebné čím skôr. Tými najmladšími.

Preventívnu aktivitu - "Póla radí deťom" poznajú Drabkáči už niekoľko rokov.

Tento týždeň sa o práci policajtov, bezpečnosti na cestách, či opatrnosti pri komunikácii s cudzími dozvedeli aj žiaci 1.C.

Pani policajtka Emília bola vyťažená aj počas prestávky - odpovedala na mnoho zvedavých otázok.

Buďme ostražití a chráňme sa každý deň!

• Voľby do ŽŠR

• "Koho budeš voliť? Aj ty kandiduješ? Ja chcem vyhrať!" ozývalo sa včera na chodbách a v triedach. Dvanásty október sa totiž na druhom stupni niesol v znamení volieb do ŽŠR. Žiaci si vyskúšali voľby na vlastnej koži. Pre niektorých prvá skúsenosť tohto druhu, no o to väčšia radosť v tvári. Každá trieda si z kandidátov vybrala svojho zástupcu. Zvoleným členom ŽŠR blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov!

• Preventívna aktivita - Duševné zdravie

• 7.A a 7.C

Psychológovia z centra prevencie robili v našich triedach zaujímavé aktivity. Ako si získavať priateľov a zlepšiť fungovanie v triede je výzvou snáď pre všetkých školákov. Tieto aktivity nám pomáhajú orientovať sa v živote, vedieť rozpoznať, čo je správne a čo nie.

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

• Pomôžme prežiť zimu ľuďom bez domova.

A práve preto sme sa rozhodli aj my, že v týždni od 10.10. – 14.10.2022 sa aj na Drábke uskutoční zbierka (ne)obyčajných vecí pre dobrú vec...🧦

Ponožky budete môcť vhodiť do pripravenej krabice, ktorá bude umiestnená pri vchode do školy.