• Okresné kolo - Šaliansky Maťko

• 8.2.20024 sa konalo okresné kolo v prednese povesti Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola v troch kategóriách (Martin P. 2.A, Ema R. 5.B a Ema R. zo 6.C). Čestné uznanie získali žiačky Ema R. z 5.B a Ema R. zo 6.C. Srdečne gratulujeme!

• Výroba sopiek - 5.ročník

• Na hodine geografie sme sa v 5.ročníku venovali sopečnej činnosti a sopkám. Piatáci za domácu úlohu mali vyrobiť sopku, ktorú potom odprezentovali na hodine.

• ŽIVOT A PENIAZE

• Dnes lektora z CVČ žiakom 5.C triedy zaujímavým spôsobom priblížili všeličo o financiách a uskutočnila sériu prednášok na tému Život a peniaze. Deti spoznávali hodnotu mincí a bankoviek. Získané vedomosti si precvičili aj na praktických ukážkach.

• Lyžiarsky výcvik pre 1. a 2. ročník

• Lyžiarskemu výcviku toho roku počasie prialo. Deti sa každý dňom zlepšovali. Mnohí sa naučili lyžovať alebo sa aspoň zdokonalili. Niektoré deti stali na lyžiach prvý krát. Nikto sa však nebál. Posledný deň absolvovali svoje prvé ozajstné lyžiarske preteky.

• Aj na matike sa hráme

• Že by návrat do škôlky ?  Nie, to sa len siedmaci učili, ako narysovať nárys, bokorys a pôdorys telesa. Aby im to šlo čo najlepšie, najprv si telesá postavili.

• Januárové tvorenie - 2.oddelenie ŠKD

• Január ubehol veľmi rýchlo a deti v II. oddelení "čarovali" so soľou, kopírovacím papierom a "vyčarovali" aj chutné pomazánky. Vytvorili si škrabošky na karneval a vyfúkali vlasy pani zime.

• Deň otvorených dverí

• Milí budúci Drabkáči, všetkých vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí vašej základnej školy, ktorý sa uskutoční 21. marca 2024 od 14:00 do 18:00 hodiny. Tešíme sa na vás! :)

• POWER JOGA

• Vážení rodičia a učitelia, v rámci osláv 40. výročia založenia školy sme pre vás pripravili aj športové sobotné dopoludnia. Po futbale a volejbale máme pre vás tentokrát prichystanú lekciu POWER JOGY.

PowerJoga je dynamická forma jogy, pri ktorej si zacvičíte, ale aj oddýchnete a naberiete sily na ďalšie fungovanie. Lekcia je vhodná pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Náročnosť si každý vyberá sám tak, aby sa cítil príjemne, podľa svojich možností a nálady.

Prihlásiť sa na hodinu power jogy môžete jedným klikom v priloženej ankete v EduPage. Ak o lekciu záujem nemáte, nemusíte klikať na nič.

Tešíme sa na ďalšie športové dopoludnie s vami - vidíme sa v sobotu 10.02.2024 od 10:00 do 11:00.

Prihlasovanie je možné do 06.02.2024.

• PONUKA

• Milí Drabkáči, v spolupráci so Schools United pre vás opäť otvárame školský eshop. Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli žiaci. Ponuka je obohatená aj o nové farby a ekoprodukty

Tak ak chcete mať aj vy takú fajnú mikinu ako pani učiteľka Peťa, neváhajte objednávať do 15.02.2024 na www.kraloveskoly.cz/zsdrabova