• Vianočný koncert

• Dňa 8. decembra 2023 sa žiaci 2. stupňa ZŠ zúčastnili koncertu pod názvom: Z rozprávky do rozprávky v Štátnej filharmónií v Košiciach. Žiaci mali možnosť si vypočuť známe skladby a obohatiť sa o ďalšie vedomosti z oblasti umenia a kultúry.

• Mikuláš

• Dňa 06.12.2023 počas doobedňajšieho vyučovania v našej škole bolo možné stretnúť na chodbách i v triedach - Mikuláša a jeho pomocníkov – anjelov či nezbedných čertíkov.

• Vianočné tvorenie v 4.B

• Deň pred sv. Mikulášom žiaci 4.B pozvali svojich rodičov, súrodencov na malé vianočné vystúpenie o slepom pastierikovi. Po vystúpení si pri chutnom punči spolu s rodičmi vyrobili vianočné dekorácie.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Nečakane veľký počet záujemcov o školské kolo Olympiády v anglickom jazyku p.uč. Zemiansku a Novákovú neprekvapil, pripravili si pre nich náročné úlohy, ktoré preverili ich znalosti jazyka, ale aj úroveň porozumenia a ústny prejav. A tu sú ocenení:

Kategória 1A                                                                Kategória 1B

1.miesto: Simona H. zo VI.A                                        1. miesto: Katarína K. z VIII.A

2.miesto: Roland S.  zo VII.A                                       2. miesto: Zoe Č. z VIII.A

3.miesto: Olívia P.  zo VI.A                                           3. miesto: Jakub K. z VIII.A

Čestné uznanie:                                                           Čestné uznanie:

Filip P. z V.A a Šimon S. zo VII.A                                  Tomáš B. z VIII.A

• Novembrové tvorenie - 2.oddelenie ŠKD

• November sme odštartovali muchotrávkou, kde sme sa naučili niečo o hubách ako ich zbierať a ktoré zbierať. Povedali sme si ako sa správať v prírode, niečo o ekológií, niečo o triedení odpadu a ako chrániť našu prírode.  Martinov koník dostal krásnu hrivu, trpaslík farebnú čiapku, veď sa na to pozrite.

• Charitatívny Mikulášsky beh 2023

• Aj tento rok sme spoločne behali pre dobrú vec a podporili tak neziskovú organizáciu Svetielko pomocí pre deti z onkológie. Drábku reprezentovali naše superšikovné pani asistentky a jedna úžasná pani vychovávateľka :)

• Knižnica 4.C

• Dnes opäť jedno krásne doobedie v knižnici. Trošku sme si zasnívali s Pestovateľom snov a pripomenuli si našich hrdinov.

• Svetový deň boja proti AIDS

• V piatok 1. 12. sme so žiakmi 8. a 9. ročníka ukončili týždeň informácií o HIV a AIDS vytvorením ŽIVEJ ČERVENEJ STUŽKY. Tak sme sa pripojili k Svetovému dňu boja proti AIDS a vyjadrili záujem a solidaritu s ľuďmi nakazenými HIV a tiež s tými, ktorí sa o nich starajú.

• Mikuláš pre labky

• Drabkáči, aj tento školský rok organizujeme zbierku pamlskov a granúl pre zvieratká  Svoju pomoc môžete nosiť pani vychovávateľke Karin do 06.12.2023. Ďakujeme!