• E-testovanie - 8. - 9. ročník

• Po týždňovej prestávke sme pokračovali v e-Testovaní žiakov 8. a 9. ročníka. Ôsmaci si overili svoje vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry, aj medzi nimi boli žiaci, ktorí zvládli test na 100 %. Deviataci sa potrápili s úlohami zameranými na matematickú gramotnosť.

• OK Florbal žiačok

• Dievčatá našej školy odohrali dnes fantastické zápasy. Posledný zápas rozhodol a my sme obsadili konečné 2. miesto. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Celosvetová výtvarná súťaž

• Opäť pre vás máme úžasnú novinku. Naše šikovné žiačky - Kika (9.A) a Ameli (6.A) získali ocenenia na celosvetovej výtvarnej súťaži “International Four Comics Contest” na tému “Only one Earth”. Dievčatám pricestovali certifikáty a ceny až z ďalekej Číny a dnes im ich za búrivého potlesku odovzdala pani riaditeľka. Srdečne gratulujeme!

• Vedecko-technické múzeum

• Žiaci piateho ročníka sa boli pozrieť vo vedeckom technickom centre. V atraktívnom prostredí sa interaktívnym, hravým a zábavným spôsobom oboznámili s fyzikálnymi, mechanickými, optickými a elektrotechnickými javmi. V tejto časti múzeá je dotýkanie sa exponátov nevyhnutnosťou.

• Komparo 8,9

• 9. novembra 2023 sa 24 ôsmakov a 9 deviatakov zapojilo do celoslovenského testovania KOMPARO, aby si overili svoje vedomosti z matematiky a slovenského jazyka a zistili, v ktorých oblastiach majú prípadné nedostatky, čo im pomôže v príprave na Testovanie9.  Ôsmaci sa navyše otestovali aj z biológie a geografie a všeobecných študijných predpokladov..

Výsledky svojho snaženia sa zapojení žiaci dozvedia v decembri. Veríme, že budú čo najlepšie, veď sme im poriadne držali palce :)

• Ibobor - 6. - 7. ročník

• Naši žiaci aj dnes sa zúčastňujú informatickej sútaže Ibobor. V napätí očakávame kto, bude z našej školy najlepší, aby sme ho patrične odmenili.

• POZVÁNKA: RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia, keďže sa pomaly napĺňa prvý štvrťrok školského roka, radi by sme vás pozvali na prezenčné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v utorok 14. novembra 2023 o 17:00 v jednotlivých triedach. Príďte sa informovať o snažení a výchovno-vzdelávacích výsledkoch svojich detí, aby vám neunikli žiadne dôležité informácie. Tešíme sa na stretnutie :)

• Návšteva materskej školy

• Prišiel ku nám taký hosť - pestrý bol i dlhý dosť. Dnes sa stretli šarkany z MŠ Dénešova 53 s našimi šarkanmi z 1.A. Pri lietaní im pomáhali žiaci z 3.B. a taktiež ich obdarovali MINIšarkanmi z vlastnej výroby.

• Októbrové tvorenie - 2.oddelenie ŠKD

• Október sme odštartovali pozdravom pre babičku a dedka, zahrali sme sa rôzne hry, naučili nové veci a v závere sme si vyrobili tekvičku, netopiera, duchov ale aj veľa iného, veď sa na to pozrite.

• U nás na Drábke, sa tak ako máj-lásky čas, ponesie aj mesiac november.

Čo myslíte, koľko lásky sa vojde do škatule od topánok? To, v rámci 6. ročníka celoslovenskej výzvy zistíme spoločne.

• Celý november môžete nosiť:
              • niečo slané (tyčinky, krekry, praclíky...)
              • niečo sladké (keksy, perníčky, čokoláda...)
              • niečo teplé (čaj, horúca čokoláda, káva...)
              • niečo mäkké (rukavičky, ponožky, šál...)
              • niečo voňavé (sprchový gél, krém, parfum...)
              • niečo na zábavu (knižka, krížovky, časopis...)
              • niečo zo srdca (pohľadnica, obrázok, anjelik...)

Členovia školského parlamentu si prídu každý deň (02.11-30.11.) k vám do triedy po drobnosti a na konci mesiaca naplníme škatule od topánok vecami darovanými z lásky.

Naplnené topánkové škatule odovzdáme občianskemu združeniu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?, ktorá nimi poteší seniorov.