• Voľby do ŽP

• Tretí októbrový deň sa na druhom stupni niesol v znamení volieb do Žiackeho parlamentu. Každá trieda si volila z kandidátov svojho zástupcu. Zvoleným členom Žiackeho parlamentu blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov!

• Exkurzia

• Dnes sa šiestaci vybrali na exkurziu do Gelnice v rámci techniky. Navštívili banský skanzen a štôlňu Jozef.

• Cudzie jazyky inak

• A tu sú sľúbené videá z hodín cudzieho jazyka vytvorené k Európskemu dňu jazykov 2023. Dúfame, že sa Vám budú páčiť .

• Sférické kino

• 25. - 27.septembra našu školu navštívilo sférické kino, ktoré pod kupolou, odprezentovalo zaujímavé filmy pre žiakov 4. ročnika a pre žiakov 2.stupňa.

• Európsky deň jazykov

• Týždeň plný rôznych aktivít vyvrcholil záverečným programom. Napočítali sme, že žiaci II. stupňa vo svojich vystúpeniach hovorili desiatimi cudzími jazykmi. Úžasné. Pozrite si našu prezentáciu, zahlasujte za našu školu na dole uvedenom linku (Vote for event), tešte sa na jazykové videá z dielne našich žiakov a ... učte sa cudzie jazyky.

Hlasovanie: https://lnk.sk/dvwl

• Septembrové tvorenie

• II. oddelenie

September sme odštartovali so slnečnicami, pokračovali sme s listami na ktoré sme namotávali vlnu v jesenných farbách, nezabudli sme na hrušku a jablko no a v závere sme ježkovi vytvorili pichliače.

• Základný plavecký výcvik 2023/2024

• ​​​​​​​​​​​​​Začiatok tohto školského roka bol pre našich tretiakov netradičný - začali ho v bazéne. Cieľom bolo eliminovať strach z vody, naučiť sa základy dvoch plaveckých štýlov, či zdokonaliť čiastočné plavecké zručnosti niektorých žiakov. Všetko sa nám za 3 týždne podarilo a my sme na každého jedného žiaka hrdé, pretože urobili krok vpred a veríme, že v plávaní budú naďalej pokračovať Výcvik bol ukončený odovzdávaním diplomov a súťažami - kde už pretekali najlepší z najlepších.​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• My nesedíme doma :)

• Naši šikovní turisti sa vybrali v sobotu do Vysokých Tatier. Na Štrbskom plese strávili krásny deň, plný nových zážitkov.