• Posledná rorátna omša

• Advent je  šancou otvoriť sa  Bohu, ktorý prichádza cestou, ktorou by sme to možno najmenej čakali. Symbolom adventu sú roráty, horiace sviece a adventný veniec. Veniec je od nepamäti symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti. Dnes sme boli na  poslednej rorátnej omši vo farnosti. Šli sme s lampášmi a so  zažatými sviecami v ústrety Pánovi. Viacerí sme pristúpili k sv. prijímaniu, aby aj naše srdcia boli pripravené na najradostnejšiu a najkrajšiu udalosť roka. Samozrejme – tešili sme sa  aj zo  snehu, ktorého napadlo neúrekom  a dobre nám padlo i  chutné občerstvenie na fare po sv. omši.

• Vianočné tvorenie

• Vianočné tvorenie žiakov 3.B triedy spolu s rodičmi dopadlo výborne. V skvelej vianočnej nálade sa zabavili všetci prítomní.

• Vianočná besiedka

• 5.A

Piataci nelenili ani v tomto predvianočnom období a pripravili si viaceré vystúpenia. Zaznelo hovorené slovo, spev, ale aj rap. Nechýbali ani tanečné čísla a divadelné predstavenie s názvom Zachránené Vianoce.

Žiaci si vyslúžili obrovský potlesk od hrdých rodičov, ktorí prijali pozvanie a prišli sa vianočne naladiť.

Ďakujeme všetkým.

• Mikuláš u nás !

• Od samého rána panovala na našej škole sviatočná nálada. Všetci sa tešili na vzácnu návštevu v škole - pána s bielou bradou. Síce prišiel bez snehu a bez koča, ale zato s čertom a anjelom a s plným košom dobrôt pre každú triedu. Tá si však balíčky od Mikuláša musela zaslúžiť básničkou, pesničkou... Nálada bola úžasná, kôš s dobrotami od Mikuláša ostal prázdny a Mikuláš sa s nami milo rozlúčil. Sľúbil, že sa opäť o rok vráti. A my sa tiež samozrejme tešíme na jeho návštevu.

• Pro Educo

• Dňa 1.12.2022 sa naši žiaci 9. ročníka zúčastnili medzinárodného veľtrhu vzdelávania Pro Educo v priestoroch Kasární Kulturpark. Žiaci získali užitočné informácie priamo od zástupcov stredných škôl

• Opäť sme vykročili

• Opäť sme vykročili – aby sme svetlo v lampášoch, ale i v našich srdciach - niesli do tmy, ktorá je okolo nás. Aj tento týždeň sme sa aktívne  zapojili do slávenia rorát  – čítaním pri sv. omši i nesením obetných darov. Nech je nám konanie dobra vlastné nielen v tomto adventnom čase očakávania príchodu Pána. On nenechá bez povšimnutia čo  i len  pohár vody podaný s láskou – o to viac potom náročnejšiu službu. Možno to nebude  vždy obľuba u ľudí, ale obľuba u Boha určite - a to spolu s večnou odmenou.

• Streetbasket

• Z obvodného kola v 3x3 streetbaskete si vezieme 1. miesto a postup na krajské kolo. Dievčatám GRATULUJEME.

• Prvenstvo si odnášajú DIEVČATÁ

• Školské kolo geografickej olympiády (23.11.2022) v tomto školskom roku pripravil NIVAM, pozostávalo z online testu. Celkovo sa ho zúčastnilo 24 žiakov, z toho 21 patrí k úspešným riešiteľom.

Prvé miesta v každej kategórii si odniesli:

Linda B. - V.C (kategória G)

Kamila L. - VII.B (kategória F)

Jana K. - IX.B (kategória E)

Podrobnejšie výsledky nájdete vo výsledkovej listine
              Súťažiacim ďakujeme za účasť a postupujúcim blahoželáme !

• EKO PROJEKT ČINA

• Dnes sa naši šikovní Drabkáči zúčastnili na výstave EKO PROJEKT ČINA - Namaľujme krasny čistý svet. Budúci rok nás čaká vyhodnotenie v Pekingu.

• Dentálna hygiena

• Študentka dentálnej hygieny Katka Boldižárová  hravou formou ukázala žiakom 1. a 2. ročníka ako  správne čistiť zúbky, či  ktorá kefka je pre  nich vhodná. Taktiež sme sa dozvedeli o potravinách, ktoré zúbkom škodia a o tých, ktoré sú naopak prospešné. Naučili  sme sa pomenovať jednotlivé časti ústnej dutiny a úsmevy na tvárach detí svedčia o úspešnej akcii.

• Pingpongový turnaj

• Dňa 29.11.2022 sa žiaci 7.B spolu s rodičmi zúčastnili pinpongoveho turnaja o Vianočnú ružu. Aj keď všetci čo sa zúčastnili turnaja boli víťazí,predsa máme najlepší tím a to  Lukáško Kysucký s mamičkou. Ďakujem za príjemné strávený večer.

• Rorátne sväté omše

• Advent je čas modlitieb, pokánia, intenzívnejšieho čítania Písma svätého, veriaci častejšie pristupujú k sviatostiam. Je to zároveň aj čas radosti a nádeje. V tomto období si kresťania pripomínajú nielen udalosti spred vyše 2000 rokov, keď ľudia očakávali narodenie Pána, ako ho predpovedali proroci, ale i Pánov nový príchod na konci vekov.

Dôležitá je príprava – s ktorou sme na našej škole začali. Jej súčasťou je VEĽKÁ ADVENTNÁ SÚŤAŽ -  zhotovenie adventného venca, projekt o advente,  konanie dobra, príprava k sviatostiam.

Viacerí rodičia i deti prijali ponuku rorátnych svätých omší, ktoré sú v našej farnosti tri po sebe idúce pondelky. S lampášmi sme za tmy šli do kostola, aktívne sa jej zúčastnili , naraňajkovali sme sa  a načas prišli do školy.

Pozývame ďalších záujemcov, ktorí sa neboja tmy a chcú s radosťou kráčať v ústrety Pánovi.

• BURATINO ALEBO ZLATÝ KĽÚČIK

• 18. novembra sa uskutočnila vernisáž výstavy, ktorú každý rok organizuje SCVČ Buratino v spolupráci s našou základnou školou. Do výtvarnej súťaže prišlo 277 krásnych obrázkov od detí z 25 základných a stredných škôl. Tešíme sa o rok.

• Rodina hra bowling

• Žiaci 4.C triedy a ich rodičia sa zúčastnili krásneho podujatia s názvom RODINA HRÁ BOWLING. Bolo to krásnych 120 minút, ktoré sme strávili spolu na bowlingovej dráhe.

• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku sa uskutočnilo 24.novembra 2022.

Žiaci 2.stupňa si v kategórii 1.A (žiaci 7.ročníka) a 1.B (žiaci 8. a 9.ročník) vyskúšali svoje vedomosti.

Výsledky školského kola sú:

kategória 1.A

1.miesto: Carmen 7.A

2.miesto: Natália 7.B

kategória1.B

1.miesto: Eliška 9.A

2.miesto: Matej 9.B

3.miesto: Jakub 8.B

Žiaci umiestnení na 1.a 2.mieste postupujú na okresné kolo, ktoré sa uskutoční 18.1.2023Všetkým žiakom ďakujeme za účasť, najlepším blahoželáme.