• Exteriérové športovanie v Drábke

Fond zdravia mesta Košice, neinvestičný fond

GRANTOVÝ  PROGRAM NA ROK 2023 – s témou: „Vráťme ľudí k pohybu na čerstvom vzduchu“.

Realizácia projektu v Základnej škole Drábova 3, Košice: Exteriérové športovanie v Drábke

Doba trvania projektu: od 20.10.2023 - do 07.12.2023

Cieľ projektu: Realizovanie aktivít, ktoré pomôžu účastníkom projektu (jednotlivcom alebo kolektívom) predchádzať chorobám pohybového aparátu, tým, že uprednostnia pohyb v exteriéri pred pobytom za PC a TV prijímačom. Dôraz sa kladie na aktívne trávenie voľného času, aby sa ľudia hýbali na základe vlastnej pohybovej energie, vlastnými silami a tak prispievali k zdraviu svojho pohybového aparátu a k prevencii v danej oblasti.

Grant vo výške: „1 500,00“

Spolufinancovanie projektu: 10%

„Činnosť podporuje Fond zdravia mesta Košice, neinvestičný fond z rozpočtu Mesta Košice.“

Názov projektu: Exteriérové športovanie v Drábke

Poskytovateľ: Fond zdravia mesta Košice, neinvestičný fond

Grantový program na rok 2023

Téma: „Vráťme ľudí k pohybu na čerstvom vzduchu“.

Výška podpory v EUR z grantu: 1 500 eur

Spoluúčasť zriaďovateľa 10% : 150 eur

Koordinácia projektu: Mgr. Mária Baltesová

Primárnym cieľom projektu je podpora zdravého životného štýlu detí, ktorí sú žiakmi našej školy ako aj mládeže a taktiež detí so zdravotným znevýhodnením v širšej komunite.

Vďaka financiám z grantu Fondu zdravia mesta Košice sme zakúpili Tréningový plyo box s podložkou, Bosu lopty, trampolínky s tyčou, gymnastické lopty a psychomotorické padáky.

Projektové aktivity:

- Popoludnie s kalčetom

- Kruhový tréning v exteriéri

- Športové všeličo- Babybasket

- "Olympijské hry" v školskom klube detí

- Vedomostný kvíz- športové zaujímavosti v triedach s rozšírenou športovou prípravou zameranou na ľadový hokej a basketbal.