• Ponuka krúžkov

• BILATERÁLNA INTEGRÁCIA A SENZORICKÉ HRY

• Program bilaterálnej integrácie je pohybový program vychádzajúci z vývinových cvičení. Využíva súbor prirodzených pohybov človeka, ktoré by za bežných okolností mali byť zautomatizované. Keď sedíme v lavici a počúvame výklad učiteľa, často si pritom musíme robiť poznámky. Popritom rozmýšľame nad tým, čo počujeme, sme nútení vytesniť všetky rušivé a nežiaduce vplyvy okolia. Musíme si pamätať čo predchádzalo tomu, čo bolo povedané pred chvíľou a dať si to do súvislosti s tým, čo ešte len povedané bude. A zároveň s tým obvykle vykonávame zautomatizované pohyby rukou (napr. pri písaní), očami (napr. pri čítaní), alebo celým telom (napr. pri športe, alebo naopak v úplnom motorickom pokoji).

Program BI je obvykle pre deti zábavný, deti tieto cviky cvičia rady, pretože nie sú nudné, neustále môžeme v rámci programu cviky obmieňať a zvyšovať náročnosť, aby dieťa zbytočne nestagnovalo. V dôsledku používania programu Bilaterálnej integrácie sa obvykle zrýchľuje pracovné tempo, deti sú schopné vykonávať viacero činností naraz s väčšou ľahkosťou, sú schopní rýchlejšie si pospájať veci do súvislostí. Inými slovami „rýchlejšie im to páli“. Zlepšuje sa pamäť, rovnováha aj motorika, v dôsledku toho aj školské zručnosti.

VEDÚCA KRÚŽKU: Mgr. Mária Baltesová

KONTAKT: mgrbaltesova@gmail.com (alebo prostredníctvom EduPage)

DEŇ: pondelok (krúžok je určený pre žiakov 1. - 6. ročníka)

MIESTO: senzorická miestnosť ZŠ Drábova 3