• Knižnica - 1.A

• Žiaci I.A triedy sa 6.5. 2024 v pondelok zúčastnili návštevy knižnice. Opäť mali možnosť vidieť zaujímavé tituly, s ktorými ich oboznámila pani knihovníčka. Mnohí si knihy s nadšením vypožičali domov. Môžu sa tak prakticky presvedčiť, že čítanie im otvára dvere do sveta, ktorý bol pre nich ešte donedávna zamknutý, keďže čítať sa väčšina žiakov naučila až počas roka.

• KOMPARO 4.ročník

• 3. mája 2024 sa štvrtáci zapojili do celoslovenského testovania KOMPARO, aby si overili svoje vedomosti z matematiky,  slovenského jazyka, prírodovedy, vlastivedy  a  všeobecných študijných predpokladov.

Výsledky svojho snaženia sa zapojení žiaci dozvedia začiatkom júna. Veríme, že budú čo najlepšie, veď sme im poriadne držali palce :)

• Bábkoherci z 5.B

• Žiaci 5.B si počas apríla spríjemňovali hodiny literatúry hraním bábkového divadla. Rozdelili sa do skupín, vymysleli scenár, zhotovili bábky, kulisy a vyskúšali si bábkoherecké umenie.

• 5.C v knižnici

• Piataci si užili štvrtok v knižnici. Zopakovali si vedomosti o rozprávkach, dotvorili príbeh o Pinocchiovi a zahrali si aj zábavnú hru activity. Odchádzali plný zážitkov, pretože svet rozprávok je čarovný.

• Košické finále v plávaní

• Košické finále v plávaní dopadlo nad naše očakávania.

Dokázali sme malý zázrak

1. miesto: Roman a Viktor

2. miesto: Tomáš

3. miesto: Emka a Matej

Dokopy sa počas celého roka zapojilo vyše 40 Drabkačov. Ďakujeme

• 5 peňazí – workshop v NBS

• Žiaci 8.B triedy sa zúčastnili zážitkového finančného vzdelávania „5peňazí“ v priestoroch NBS v Košiciach. Aktivity boli zamerané na témy „Príjem a práca“. Naši žiaci získali ďalšie cenné skúsenosti v oblasti správnych finančných rozhodnutí v praktickom živote.

• Farebný chodník

• Krásny deň na hlavnej ulici prežili dnes naši štvrtáci. Prispeli svojimi kresbami, pozreli si pamiatky a na záver sladká odmena.

• Dopravné ihrisko - 1.ročník

• Posledný aprílový deň si obe prvácke triedy vyskúšali aké ťažké je dodržiavanie dopravných predpisov. Všetky “vozidlá” jazdili po vozovke disciplinovane, pani policajtka nemusela udeľovať žiadne pokuty.

• Hviezdoslavov Kubín - krajské kolo

• Emka z 5.B pokračuje vo fantastickej jazde!

Dnes na krajskom kole v recitačnej súťaží Hviezdoslavov Kubín obhájila minuloročné víťazstvo a získala prvé miesto. Postupuje na celoslovenské kolo v Dolnom Kubíne. Všetci jej srdečne blahoželáme a držíme prsty aj naďalej.

• Poďakovanie

• Milí Drabkáči, radi by sme sa vám aj touto cestou poďakovali za príspevok z Dňa narcisov. Spoločne sme prispeli 275,46 eur. Ďakujeme! Ste super

• Kristínkino výtvarné dielo v galérii

• Do záverečného kola výtvarnej  súťaže Maľuj ako Rousseau“ sa podarilo prebojovať našej žiačke z  9.A , Kristíne H. . Všetky súťažné práce boli prezentované na výstave v galérii Rotunda na Zbrojničnej ulici v Košiciach 11. 04. 2024. Kristínka bola pozvaná aj na vernisáž najúspešnejších súťažiacich. Inšpirácia, kreativita, harmónia, oslava radosti zo života.

• Školská florbalová liga – 2. ročník

• Odštartovali sme 2. ročník florbalovej ligy pre žiakov druhého stupňa o putovný pohár. Zápasy sa začali so skupinovou fázou a finále sa uskutoční koncom mája. Výsledky a termíny zápasov budú postupne zverejnené na špeciálnej nástenke na chodbe oproti zborovni. Všetci sme zvedaví na držiteľa tohtoročného putovného pohára.

• Európsky deň dievčat v IT

• Dňa 25.4.2024 sa žiačky našej školy zúčastnili na podujatí „Európsky deň dievčat a žien v IT“ na pôde Univerzitného vedeckého parku – Technicom na ulici Boženy Němcovej 5, Košiciach. Dievčatá získali cenné informácie o vzdelávacích programoch v oblasti IT.

• Deň bez školských tašiek

• Dnes naši Drabkáči opäť ukázali svoju kreativitu. Akcia Žiackeho parlamentu "Deň bez školských tašiek" nebola len bláznivá, ale mala aj hlbší význam. Nie všade na svete majú totiž žiaci prístup k vzdelaniu, nemajú krásnu školskú tašku so všetkým, čo k tomu patrí alebo musia dlhé hodiny kráčať do školy len tak s pomôckami bez tašky. Ďakujeme všetkým, ktorí si vymysleli vlastné kreatívne školské tašky z rôznych predmetov a doniesli si v nich svoje učebné pomôcky. Veď sa na to pozrite!

• Národná banka Slovenska - 4.A

• Dňa 25.4. aj žiaci 4.A triedy navštívili Národnú banku Slovenska v rámci projektu zážitkového finančného vzdelávania v programe 5 peňazí. Aktivity boli zamerané na tému "Práca a peniaze." Pomocou logického príbehu sa žiaci dozvedeli históriu peňazí - ako sme sa dostali od kráv až k peniazom. Taktiež mali žiaci možnosť vyskúšať si barterový obchod a pomocou praktických cvičení sa naučili rozlíšiť čo je príjem a čo je výdaj. Na záver si vyskúšali svoje vedomosti v zaujímavom kvíze.