• Názov projektu: Komunitná študovňa v Drabke

"Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Karpatskej nadácie."

Programové obdobie: 6/2022 – 12/2022

Typ projektu: Grantový program

Poskytovateľ: Karpatská nadácia

Poskytnutý grant: 2600 eur

Koordinácia projektu: Mgr. Mária Baltesová

Primárnym cieľom projektu je pomôcť našim žiakom z Ukrajiny v oblasti vzdelávania. Medzi najprínosnejšie aktivity projektu zaradzujeme zriadenie komunitnej miestnosti- študovne, v ktorej sa budú stretávať nielen žiaci z Ukrajiny so svojimi spolužiakmi, ale aj rodičia týchto žiakov s cieľom urýchlenia procesu adaptácie, vytvorenia vhodných podmienok pre zdravý psychický vývin, ktorý je momentálne veľmi hraničný. Sekundárnym cieľom je zabezpečenie podpory pre tvorbu inkluzívnej klímy a kultúry školy aj vo voľnočasových aktivitách, ako aj rozvíjanie inkluzívnej praxe v miestnej komunite.

Cieľové skupiny:

Primárnou cieľovou skupinou sú žiaci našej školy pôvodom z Ukrajiny, ktorí k nám nastúpili v priebehu školského roka počas mimoriadnej situácie. Sekundárnou cieľovou skupinou sú rodičia týchto žiakov.

Aktivity projektu:

Medzi hlavné aktivity projektu patria- spoločenské hry v komunitnej študovni, inkluzívne čítanie, komunitné stretnutie s rodičmi.

Rozpočet projektu:

Komunitné stretnutie : 100,00 €

Knihy pre deti : 500,00 €

Materiálne vybavenie komunitnej študovne (nábytok, polepy, sedacie taburety) : 2000,00 €