• Novinky

  • Novinky

            • Botanická záhrada

            • 3.deň

              Výlet do Botanická záhrada Tatranská Lomnica bol príjemný a poučný, keďže sme mali možnosť spoznať množstvo zaujímavých horských rastlín a užiť si krásne prostredie pod Tatrami. Exkurzia splnila svoj cieľ a priniesla nové poznatky o miestnej flóre. Cesta domov vlakom prebehla bez problémov a bola príjemným zakončením celého výletu.

            • Tricklandia & Štrbské pleso

            • 5.A, 6.A a 7.B

              Výlet do Tricklandia a na Štrbské pleso priniesol množstvo zážitkov, zábavy a krásnych výhľadov na tatranskú prírodu. Deň sme zakončili večernou opekačkou v príjemnej atmosfére, pri ktorej nechýbal oddych, dobrá nálada a spoločné chvíle pri ohni.

            • Školská futbalová liga v malom futbale/ 2. ročník

            • Na našej škole sa uskutočnil 2. ročník " Školskej futbalovej ligy " v malom futbale, do ktorej sa zapojili žiaci 1. až 4. ročníka.

              V kategórii 1. a 2. ročníka si postup do finále vybojovali triedy 1.B a 2.B. Po napínavom finálovom zápase sa víťazom stala trieda 2.B, ktorá si zároveň odniesla aj putovný pohár.

              V kategórii 3. a 4. ročníka predviedli žiaci množstvo pekných športových výkonov a prvenstvo napokon získala trieda 4.B.

              Počas celého dňa panovala výborná športová atmosféra. Hráči predviedli bojovnosť, tímového ducha a fair play, zatiaľ čo diváci povzbudzovali svoje triedy a sledovali množstvo zaujímavých a napínavých zápasov.

              Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu svojich tried a víťazom srdečne blahoželáme k dosiahnutým úspechom. Tešíme sa na ďalší ročník tejto obľúbenej športovej súťaže.

            • Sysľovisko

            • Nekonečné množstvo sysľov, pár obrov, veľa priateľských zvieratiek, kopec zábavy, smiechu, radosti a 58 detí. Tak vyzeral koncoročný výlet našich druhákov, ktorí sa vybrali na Muránsku planinu na Sysľovisko a Obrovisko.

            • Výlet 5.A, 6.A a 7.B - Tatranská Lomnica

            • 1.deň

              Žiaci tried 5.A, 6.A a 7.B sa zúčastnili spoločného výletu do Tatranskej Lomnice. Počas dňa ich čakal pestrý program plný poznávania, športu a zábavy. 

              Najskôr navštívili Múzeum TANAP-u, kde sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o tatranskej prírode, zvieratách a ochrane nášho najstaršieho národného parku. Potom si užili aktívny oddych v bazéne a rôzne športové aktivity, pri ktorých nechýbala dobrá nálada a zdravá súťaživosť.

              Veľkým lákadlom bola aj bobová dráha, ktorá všetkým priniesla dávku adrenalínu a nezabudnuteľné zážitky. Záver dňa patril zábavnému programu „Drabkoviny“, počas ktorého sa žiaci zapojili do rôznych hier a súťaží a spoločne sa dobre zabavili.

              Utorok sa vydaril, priniesol množstvo pekných zážitkov a príležitostí stráviť čas so spolužiakmi aj mimo školských lavíc. 

            • Kyberšikana

            • Dnes sa na našej škole uskutočnila preventívna prednáška zameraná na problematiku kyberšikany, ktorá bola určená pre žiakov tried 4.A, 4.B a 4.C. Prednášku viedla pani policajtka, ktorá žiakom pútavou a veku primeranou formou priblížila riziká správania sa v online priestore.

              Počas stretnutia sa žiaci dozvedeli, čo je kyberšikana, aké podoby môže mať a aké dôsledky môže priniesť pre obete aj samotných páchateľov. Súčasťou prednášky boli aj praktické rady, ako sa bezpečne správať na internete, chrániť svoje osobné údaje a ako postupovať v prípade, že sa stanú svedkami alebo obeťami nevhodného správania na sociálnych sieťach či v online komunikácii.

              Ďakujeme pani policajtke za jej návštevu, odborný prístup a cenné informácie, ktoré našim žiakom sprostredkovala.

            • Noc v škole

            • Včera sa naši druháci rozhodli stať statočnými pátračmi a strávili "Noc v škole". Odvážne prekonávali rôzne dobrodružstvá 👀🔦, riešili záhady a spoločne objavovali svet Andersenových rozprávok 📚🦢🧜‍♀️🧚‍♀️❄️👸 Dokázali obdivuhodne prekonať rôzne prekážky, malé strachy a dokázať, že spolupráca, pomoc a empatia sú najlepšou cestou k úspechu.

            • Exkurzia v Botanickej záhrade

            • Žiaci 2.A, 2.B a 2.C strávili dopoludnie v Botanickej záhrade, kde ich čakal svet plný farieb, vôní a zaujímavostí. Počas exkurzie objavovali rozmanitosť prírody, overovali si svoje vedomosti a pozorovali rôzne javy priamo v prírodnom prostredí.

              Najväčším zážitkom pre nich bola výstava tropických motýľov a nahliadnutie do života včiel. Zaujali ich aj exotické tropické rastliny, ktoré sa striedali s domácimi druhmi rastlín. Celé dopoludnie si užili v krásnom prostredí botanickej záhrady, ktoré im prinieslo nové poznatky aj nezabudnuteľné zážitky.

            • Výstava fotografií

            • Žiaci 2.A navštívili výstavu fotografií žiakov 1. a 2. stupňa, ktorých práce vznikli v SCVČ Buratino. Výstava predstavila pohľad mladých fotografov na svet okolo nás. Žiaci si prezreli zaujímavé fotografie, ocenili kreativitu svojich rovesníkov a načerpali inšpiráciu pre vlastnú tvorbu. Ďakujeme pani riaditeľke za pozvanie.

            • Akčný týždeň v 2.A

            •  

              Žiaci 2.A zažili akčný týždeň plný zaujímavých aktivít. Vo štvrtok navštívili knižnicu, kde sa ponorili do príbehu obľúbeného žabiaka Kvaka. Ten sa rozhodol, že chce byť fit, a deti mu pri plnení jeho cieľa ochotne pomáhali. Prostredníctvom príbehu, rôznych úloh a spoločných aktivít si nielen rozvíjali čitateľskú gramotnosť, ale aj pohybové zručnosti a tímovú spoluprácu. Návšteva knižnice bola pre všetkých príjemným spojením čítania, zábavy a pohybu.

            • Slávnostná rozlúčka s deviatakmi

            • Dnes sme sa rozlúčili s našimi deviatakmi, ktorí po rokoch opúšťajú brány základnej školy a vydávajú sa na novú životnú cestu. Prajeme im veľa úspechov, odhodlania a radosti na stredných školách i v osobnom živote. Na našu školu budú vždy patriť a radi na nich budeme spomínať.

            • Školský výlet / 5.C a 6.B

            • Deň 2

              Druhý deň našej školy v prírode sme začali výletom na Štrbské pleso, kde sme si užili krásnu tatranskú prírodu a nezabudnuteľné výhľady. Následne sme navštívili atrakciu Dream Tower, vyskúšali si trampolíny a spoločne sa odfotili na miestach, ktoré ponúkali nádherné panorámy našich veľhôr.

              Počas pobytu na Štrbskom plese sme si zakúpili suveníry a po obede sme sa vrátili do hotela. Popoludnie patrilo zábave v bazénoch a na vodných šmýkačkách, ktoré si všetci naplno užili.

              Večer sme zakončili dobrodružnou prechádzkou lesnou aj nelesnou cestičkou. Cestou sme obdivovali strašidelné budovy, malebný kostolík, jazierko a krásne výhľady na Lomnický štít a Kriváň.

              Aj druhý deň školy v prírode priniesol množstvo zážitkov, smiechu a spoločných chvíľ, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. 💙⛰️

            • 4.A sa lúči s pani učiteľkou Stelkou ❤️

            • Dnes sa žiaci 4.A lúčili so svojou pani učiteľkou a poďakovali jej za všetko, čo sa od nej počas spoločných rokov naučili. Rozlúčka sa niesla v príjemnej a srdečnej atmosfére plnej pekných spomienok a milých slov. 

            • 🦋Botanická záhrada

            • Žiaci 5.A a 5.B navštívili tento týždeň Botanickú záhradu UPJŠ v Košiciach. Okrem rastlín si pozreli aj motýle exotických trópov. Takáto biológia v praxi priniesla nielen nové informácie, ale aj zážitky.

            • 🏔️ Školský výlet 2026 | 5.C & 6.B

            • Prvý deň máme úspešne za sebou! 🚆 Naša cesta začala vlakom do Popradu, pokračovala cez Starý Smokovec až do Tatranskej Lomnice. Po príchode sme si naplno užili aquapark, nechýbala ani poriadna dávka adrenalínu na bobovej dráhe. 🎢💦

              Popoludnie patrilo futbalu, schovávačkám, trampolíne a skvelej zábave priamo pod Lomničákom. Aj keď nám počasie neskôr zamiešalo plány, nenechali sme sa odradiť a hotel sa premenil na dejisko športovej olympiády plnej súťaží a tímového ducha. 🏆

              Deň sme zakončili krásnou večernou prechádzkou a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné dobrodružstvá. 

              Nie vždy vyjde počasie podľa plánu, ale tie najkrajšie spomienky vznikajú spolu.

            • Futbalový zápas

            • Futbalový zápas žiakov 6.A triedy s rodičmi v Drocárovom parku sa vydaril na výbornú. Po napínavom a vyrovnanom súboji zvíťazili rodičia len o jeden gól, takže o emócie a dobrú náladu nebola núdza. Po zápase si deti pochutili na Kofole a hranolkách, zatiaľ čo rodičia mali príležitosť porozprávať sa a upevniť vzájomné vzťahy.

    • Kontakty

      • Základná škola Drábova 3, Košice
      • 055/643 76 01
      • Drábova 3, 040 23 Košice
        040 23 Košice
        Slovakia
      • 355 42 641
      • 2021635726
    • Prihlásenie