• 7.B v knižnici

• Dňa 19.3. siedmaci rôznymi aktivitami v knižnici posilňovali vzťahy s knihami. Vytúžené knižné tituly si žiaci vypožičali - a hor sa čítať!

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA DRÁBKE

• Vo štvrtok 21.3. sa tešíme na všetkých, ktorí majú záujem študovať na našej škole.

Od 14:00 do 18:00 si môžete pozrieť priestory Drábky a dozvedieť sa všetko podstatné o zápise, zahrať si rôzne hry, vyskúšajte si hravú angličtinu, tvorivé dielne, jednoduchú fyziku, programovať robotov, skúste si športy, ktorým sa prioritne venujeme, zažijete funtronic, maľovanie na tvár, oddýchnuť si môžete v našej terapeutickej či senzorickej miestnosti, zahrať sa môžete v centrálnej oddychovej zóne či v komunitnej študovni.

Príďte si po zážitky.

Tešíme sa na vás:)

• Global Money Week

• Žiaci 8.A triedy sa zúčastnili zážitkového finančného vzdelávania „5peňazí“ v priestoroch NBS v Košiciach v rámci celosvetovej kampane Global Money Week, ktorá pripomína dôležitosť finančného vzdelávania. Aktivity boli zamerané na témy „Príjem a práca“. Naši žiaci získali ďalšie cenné skúsenosti v oblasti správnych finančných rozhodnutí v praktickom živote.

• Zaujímavé predpoludnie zažila dnes 4.B.

• Zamierili do knižnice, kde okrem výmeny kníh sa zapojili aj do celoslovenského čitateľského maratónu pre deti. Prečítali si úryvok z knihy Zverinec na siedmom poschodí. Na záver si vyskúšali aj svoje tvorivé schopnosti - vymýšľali krátku “veršovačku” na vylosované zvieratko.

• Steam Factory - 4.A

• Žiaci 4.A spolu s rodičmi opäť prežili krásne poobede pri športovo zábavnej akcie v Steam factory aréne. Vyskúšali si detský preliezkový lanový svet ako aj laser game tímové súťaženie.

• To najdôležitejšie nasledujúci týždeň

• utorok 19.03. - Veľkonočné trhy na Drábke a príde k nám aj Divadlo Hopi hope, ktoré zahrá pre žiakov prvého stupňa krásne predstavenie
              • streda 20.03. - deviataci sa zúčastnia Testovania 9, žiaci 5. až 8. ročníka majú riaditeľské voľno a žiaci 1. až 4. ročníka sa učia podľa rozvrhu.
              • štvrtok 21.03. - od 14:00 do 18:00 sa uskutoční DOD na Drábke pre všetkých budúcich záujemcov o štúdium na našej škole ŠKD bude preto v tento deň iba do 14:00.

Všetky individuálne akcie, písomky, exkurzie a návštevy nájdete samozrejme v kalendári v EduPage.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Milí Drabkáči, v stredu 20.03.2024 udeľuje pani riaditeľka pre žiakov 5. až 8. ročníka riaditeľské voľno. Všetci žiaci, ktorí majú voľno budú z obedu v tento deň automaticky odhlásení. Žiaci prvého stupňa sa učia podľa rozvrhu a deviatakov čaká Testovanie 9.

• FITNESS SOBOTA

• Dnes sa na Drábke uskutočnila v poradí štvrtá športová sobota Tentokrát sme si zacvičili tabatu a cviky na brucho pod vedením skúsenej trénerky Marietta Zigalova s jej tímom z www.fitnessfamily.sk. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a už sa tešíme na ďalšiu sobotu spolu s vami Ste super, Drabkáči!

• Šiestaci verzus dravce

• 18.3. sa triedy 6.A a 6.C zúčastnili prednášky o sokoliarstve a dravých vtákoch v CVČ. A že to nebola len hocijaká prednáška? Presvedčte sa sami!

• Turnaj v hádzanej

• Naši chalani dnes vybojovali na turnaji v hádzanej krásne druhé niesto. Musíme podotknúť, že mužstva boli iba tri, ale skusnosti sa počítajú a my sa tešíme, že na Drábovej sa začína rozbiehať opäť aj tento šport, v ktorom sme patrili k špičke.

• Swap kníh

• V piatok sa na našej škole uskutočnila akcia Swap kníh. Cieľom bolo podporiť u žiakov čítanie a umožniť im vymeniť si knihy, ktoré už prečítali za iné knihy a darovať im tak "nový život". Ponuka prinesenych kníh bola naozaj pestrá, a v deň Swapu si žiaci vybrali nové zaujímavé knihy, ktoré spestria ich domácu knižnicu.

• Čitateľský maratón v ŠKD

• Naše šikovné detičky sa zapojili v ŠKD do čitateľského maratónu. Najšikovnejšie z nich sa dostali až do finále, ktoré sa uskutočnilo 14.3.2024. Gratulujeme všetkým super čitateľom.

• ČÍTAME ŠKÔLKAROM

• Dnes sa naši šikovníci z prvého stupňa vybrali spolu s pani učiteľkou Sofiou prečítať krásne knihy do Materská škola Dénešova 53, Košice. Ďakujeme za spoluprácu, pohostenie a tešíme sa, že sa s predškolákmi stretneme opäť na DOD 21.03.

• 6.A v knižnici

• Hoci my, šiestaci, čítame celý rok, v marci sa na to zameriavame ešte viac. 12. marca si pre nás knihovníčky z Bocatiovej knižnice pripravili aktivity, vďaka ktorým sme sa navzájom inšpirovali a odporučili sme si knižné tituly, ktoré sa oplatí prečítať. Vytúžené knihy sme si vypožičali a už sme sa do nich aj ,,zahryzli".

• Archív

• 🔝Spájame teóriu s praxou, učíme žiakov vnímať javy priamo v ich autentickom prostredí.

Preto aj tento školský rok študenti V.B a V.C triedy navštívili Štátny archív v Košiciach. Deti sa dozvedeli o reštaurovaní, pergamene, najstaršej listine v ŠA či o samotnej práci archivára a historika.

• Dni ochrany prírody v CVČ

• V rámci Dní ochrany prírody sa dnes trieda 5.B zúčastnila prednášky o exotických zvieratách. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí o cudzokrajnej faune. Súčasťou prednášky bol priamy kontakt so živočíchmi, a teda viacerí prekonali svoj strach a zažili niečo neobyčajné. Úsmev na tvárach a radosť v očiach hovoria za všetko!

• Hviezdoslavov Kubín – 1. stupeň

• Žiaci 1. stupňa sa zapojili do najstaršej a najprestížnejšej súťaže umeleckého prednesu poézie a prózy: Hviezdoslavovho Kubína.
              Všetci súťažiaci aj nesúťažná prváčka Julka, zvládli svoj prednes na jednotku.
              Porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Všetkým postupujúcim do okresného kola, ale aj zúčastneným srdečne blahoželáme!

Výsledky školského kola:

Poézia: