• Majstrovská Slovenska v hokeji

• Naši chalani na Majstrovstvách Slovenska v hokeji obsadili konečné 5. miesto. Podľa slov triednej pani učiteľky Guzovej, ktorá ich išla podporiť: ”Hrali úžasne a som na nich hrdá!” Srdečne gratulujeme!

• ČLOVEČE, NEHNEVAJ SA!

• V pondelok 15.04.2024 nás čaká 4. ročník v živom Človeče. Bližšie info o turnaji nájdete u pani vychovávateľky Fritschovej a pani vychovávateľky Zambovej.

• Ocenenie pri príležitosti Dňa učiteľov

• Pri príležitosti Dňa učiteľov si dnes večer z rúk vedenia mesta Košice prevzala ocenenie aj naša skvelá pani učiteľka Šafaříková. Marika je neodmysliteľnou súčasťou učiteľského kolektívu, my sme na ňu samozrejme hrdí a srdečne jej gratulujeme.

• OZNAM: 2%

• Vážení rodičia, milí dospeláci, aj tento rok by sme vás chceli požiadať o poskytnutie 2% z vašich daní, ktoré môžu poslúžiť vašej Drábke. Tieto príspevky budú opäť použité na skvalitnenie prostredia, v ktorom trávia čas vaše deti. Veríme, že o výsledkoch vašej pomoci nemusíme hovoriť, ale sú viditeľné pre všetkých :)

Potrebné tlačivá nájdete v prílohe tejto správy. Po ich vyplnení ich môžete nechať na vrátnici školy.

Ďakujeme!

• Plávanie - súťaž

• Dnes vyvrcholilo posledné kolo v plávaní.

Body za jednotlivé kolá sa spočítajú a ďalší týždeň už budeme vedieť výsledky a aj mená, kto postúpil do VEĽKÉHO FINÁLE.

• Biologická olympiáda pre 6. a 7.ročník

• Koncom marca (25.3.) si šiestaci a siedmaci zmerali sily v školskom kole biologickej olympiády. Prvé tri miesta obsadili dievčatá:

1. miesto - Soňa Č. zo 7.A

2. miesto - Sofia J. zo 6.A

3. miesto - Laura S. zo 7.B

Na okresné kolo postupujú žiačky, ktoré skončili na 1. a 2. mieste. Blahoželáme a držíme palce!

• Olympijský odznak všestrannosti

• Do olympijského odznaku všestrannosti sa zapojilo vyše 40 000 detí na Slovensku. Na 2. stupni sme otestovali až 70 žiakov a z nich až 50 dostalo zlatý, strieborný či bronzový odznak.

Čoskoro najlepších čaká krajské kolo, držte palce.

• 7.A v knižnici

• Siedmaci si precvičili svoje vedomosti o poviedke, zamysleli sa nad šikanou v živote školákov a návštevu knižnice si možno zopakujú už čoskoro samostatne.

• 9.A prednáška: ,,Ekologické zadržiavania dažďovej vody v krajine

• Pán Ing. Maršalko pútavou formou oboznámil žiakov 9. ročníka s problematikou zadržiavania dažďovej vody v krajine,odlahčovanim verejnej kanalizácie počas prívalových dažďov, úsporami na poplatkoch za dažďovú vodu a zabudovanim systémov vsakovania v zelení,ale aj pod spevnenymi plochami. Voda je veľmi vzácna, vážme si ju.

• 8.B v knižnici

• Knižnice už dávno nie sú miestom na požičiavanie kníh. Ôsmaci si overili svoje teoretické poznatky o románe v praxi, precvičili si prácu v skupinách... Možno niektorí z nich opätovne zavítajú do knižnice a objavia čaro čítania.

• ZBER PAPIERA

• Základná škola Drábova 3 v Košiciach, oznamuje, že v dňoch 8. - 12. apríla 2024 uskutoční zber papiera.

Pondelok: od 14:00 do 15:30 hod

Utorok: od 7:00 do 8:00 hod, od 14:00 do 16:00 hod

Streda: od 7:00 do 8:00 hod, od 14:00 do 16:00 hod

Štvrtok: od 7:00 do 8:00 hod, od 14:00 do 16:00 hod

Piatok: od 7:00 do 8:00 hod

Prosíme nosiť čistý a pevne zviazaný papier s označením mena žiaka, triedy a hmotnosti balíka. Kartón nezbierame.Prispejte k recyklácii papiera, ochrane životného prostredia a podporte svoju školu. Tešíme sa na Vašu účasť.

• Deň učiteľov

• Pred veľkonočnými prázdninami potešili našich učiteľov aj žiaci zo žiackeho parlamentu, a to malou pozornosťou - ružičkou. Pri príležitosti "Dňa učiteľov" im v mene všetkých žiakov na škole aj takto poďakovali za ich prácu.

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Posledný deň pred prázdninami sa konalo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína. Naši recitatori boli opäť úspešní.

Sebastián zo 4.C a Ema zo 6.C si odnášajú čestné uznania.

Ema z 5.B obhájila svoje minuloročné prvenstvo a získala 1.miesto.

Srdečne blahoželáme a Emke držíme palce na regionálnom kole.

• Stretnutie absolventov

• Bola to pre nás česť a potešenie vidieť vás vás všetkých spolu. Ďakujeme všetkým, ktorí ste prišli na STRETNUTIE ABSOLVENTOV. Veľmi si to vážime a veríme, že si odnášate len tie najlepšie pocity. Lebo my áno Navždy to bude VAŠA Drábka :)

Za spoluprácu a skvelú kávu ďakujeme Doraz cafe.

• Exkurzia SAV

• Čo je to SAV (Slovenská akadémia vied)?
              • Aké dôležité sú proteíny pre ľudské telo?
              • Aké zloženie má kravské a mandľové mlieko?
              • Ako získať proteíny z mlieka pomocou experimetu?
              • Ako vyzerajú bunky, mikroskop, inkubátor a sterilné prostredie?

Ďakujeme za príležitosť si všetko vyskúšať a odniesť si nové a zaujímavé poznatky.

• Matematický klokan - 2.stupeň

• 26. marca 2024 sa 26 žiakov 5. - 8. ročníka zapojilo do medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Počas 60-tich minút riešili 24 úloh rôznej náročnosti. Ako sa im darilo, sa dozvieme koncom apríla.