• Návrat do školy

• od 1.3.2021

Vážení rodičia, milí žiaci prvého stupňa.

1. Od pondelka 1.3.2021 sa na vás opäť tešíme v škole na prezenčnom vyučovaní. Aby váš návrat do školy prebehol čo najplynulejšie, počas víkendu sme pre vás prichystali testovanie rodičov. Mnohí ste túto možnosť využili, za čo ďakujeme. Na testovaní ste dostali tlačivo "Čestné prehlásenie o bezinfekčnosti", ktoré bude potrebné podpísané odovzdať triednym pani učiteľkám a učiteľom. Toto prehlásenie musí mať každý žiak, ktorý nastúpi do školy. V tlačive vyznačíte dátum posledného testu aspoň jedného z rodičov, alebo výnimku z testovania či iné dôvody. Ak ste sa k takémuto tlačivu nedostali, prikladáme vám ho v prílohe. Doma si ho môžete pohodlne vytlačiť. Ak si ho neviete vytlačiť, ráno bude pri vstupe do školy tlačivo k dispozícii tiež.

2. Zároveň vám oznamujeme, že vstupná chodba "pri vrátnici" je momentálne v rekonštrukcii a nie je prechodná, takže dočasne ako vchod do školy budeme využívať bočný vstup "pri telocvični". Žiaci sa nebudú ráno "pípať" pri vstupe, ale na hodine im prítomnosť v EduPage potvrdí triedny učiteľ. Vstup do školy je možný od 7:30 ráno. ŠKD bude fungovať do 16:00.

3. Ďalším dôležitým bodom sú obedy - prosíme vás, ak vaše dieťa nenastúpi od pondelka do školy alebo sa nebude stravovať v školskej jedálni, aby ste svoje dieťa z obedov pomocou EduPage odhlásili.

• Matematický klokan

• Ak máte záujem, zapojiť sa do súťaže Matematický Klokan, prihláste sa svojmu učiteľovi matematiky. Prihlásiť sa môžeš do 14.3. 2021. Odoslaním prihlášky sa zároveň zaväzuješ uhradiť štartovné vo výške 4,00 €.

• Online karneval

• Posledný fašiangový deň oslávili v 2.C a v 1.C online karnevalom. Na online Karneval v 2.C prijali pozvanie aj súrodenci žiakov a domáci miláčikovia.

• Karnevalové učenie v 1.B

• Každý rok sa na našej škole koná v období fašiangov karneval. Inak tomu nebolo ani tento rok. Aj keď iba v online priestore. Ku niektorým deťom sa pridali aj ich mladší súrodenci. Na spoločný tanec si počkáme do ďalšieho karnevalu, no prehliadku masiek sme si aj tak urobili. A kto bol víťaz? Predsa každý, kto mal na sebe masku. Už teraz sa tešíme na skutočný karneval v telocvični s hudbou a všetkým, čo k tomu patrí. Deti z 1.B

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• Koncom januára naši piataci a deviataci reprezentovali školu v okresnom kole matematickej olympiády. O tom, že sa im darilo, hovoria aj výsledky: piataci vybojovali 3. a 10. miesto; deviataci 2., 6. a 8. miesto. Blahoželáme a dúfame, že sa im bude dariť aj v iných matematických súťažiach.

• Online - karneval

• 1.stupeň

Korona-nekorona, dnes mali deti online karneval! Masky od výmyslu sveta, dobrá hudba, tanec za kamerou, ale aj trošičku učenia. Deti, aj pani učiteľka, si to náramne užili.

• NÁVRAT DO ŠKOLY

• od 8.2.2021 sa neobnovuje

Vážení rodičia, milí žiaci, podľa Príkazu primátora mesta č.8/2021, ktorý bol vydaný na základe odporúčania RÚVZ so sídlom v Košiciach, odporúčania Bezpečnostnej rady okresu Košice a odporúčania Krízového štábu mesta Košice sa na území mesta NEOBNOVUJE prevádzka škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Preto od pondelka 8.2.2021 aj v našej škole bude pokračovať dištančná (online) výučba.