• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

• Vážení rodičia, milí žiaci, vianočné prázdniny budú trvať od 21.12.2020 do 8.1.2021. Prajeme vám krásne prežitie Vianočných sviatkov, plno pohody, veľa zdravia a nech sa vám splní všetko, čo si želáte. Pri vzdelávaní sa opäť stretneme 11.1.2021.

• Slavistické pierko

• Víťazkou prvého ročníka celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaže Slavistické pierko 2020 sa stala naša Eliška!

V konkurencii zhruba 300 prác sa zhostila témy Slovák v srdci Európy tak dokonalo, že porota nemala inú možnosť a v kategórii III. výtvarné práce, jej udelila prvé miesto. Blahoželáme a sme radi, že v týchto online časoch umenie stále nevymizlo a nájdu sa nadšenci, ktorí ho šíria ďalej!

• List od Ježiška

• Žiaci z 2.A boli zrejme celý rok dobrí, pretože dnes dostali list od Ježiška. Písal v ňom, že ich zaradzuje na svoj Vianočný zoznam a že si prosí zoznam prianí. Usilovne sa do zoznamu pustili, napísali všetky svoje priania a teraz ich už čaká len cesta na poštu.

• A už je to tu!

ČO?        školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA

Ide o matematickú súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body.  Rieši sa 15 úloh v čase 60 minút. Ak má žiak aspoň 10 úloh správne a úlohy vyrieši skôr, pripočítavajú sa body za ušetrený čas (4 minúty = 1 bod).

KEDY?    v stredu  9. 12. 2020 3., 4., 5. ročník

vo štvrtok 10. 12. 2020 6., 7., 8. ročník

KDE?

3. a 4. ročník v škole