• PES NIE JE HRAČKA - 1.B

• Pes nie je hračka - to je názov projektu, ktorý pred 7 rokmi začínal na našej škole. No to, že Pes nie je hračka sa učia naši žiaci aj na krúžku "Psíkova angličtina" - kde okrem základnej slovnej zásoby a konverzácie v angličtine deti majú možnosť zistiť, akú starostlivosť psíky potrebujú a mať psíka je zodpovednosť.

• PÓLA RADÍ DEŤOM - 1.B

• K nám - prváčikom prišla vzácna návšteva. V rámci preventívneho programu Póla radí deťom prišla do našej triedy pani policajtka z Okresného policajného zboru v KE. Porozprávala nám, ako sa máme správať na ceste do školy alebo keď sme sami doma. Naučili sme sa, čo všetko používa pri práci policajt a tiež telefónne čísla na záchranné zložky. Dostali sme aj pracovný zošit s omaľovankami a doplňovačkami rôznych dopravnych situácii. Beseda sa nám veľmi páčila.

• Oliho príbeh 2.A

• V utorok 22.9. prišla k druhákom z 2.A pani policajtka. V rámci prevencie ich oboznámila s aktuálnymi rizikami v železničnej doprave a možným nebezpečenstvom pri pohybe v blízkosti železničných staníc, železničných tratí, koľajísk a železničných priecestí. Zároveň sa deti dozvedeli, ako predchádzať nehodovým udalostiam v obvode železničných dráh. Druhákov sa Oliho príbeh veľmi páčil.

• Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti

• Vážení rodičia,

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky zverejnilo aktualizované znenie vyhlásenia o bezinfekčnosti (ktoré zákonný zástupca žiaka predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni).

Vzhľadom na epidemiologické opatrenia vás prosíme, aby mal každý žiak rúško a vyplnené aktualizované Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, ktoré nájdete v prílohe.

• PONUKA KRÚŽKOV 2020/2021

• Vážení rodičia, aj nám záleží na tom, aby vaše deti trávili svoj voľný čas zmysluplne a bezpečne. Práve preto je súčasťou našej základnej školy CVČ Drabkáčik. Aj v školskom roku 2020/2021 sme pre vás prichystali širokú ponuku krúžkov. Stačí kliknúť na odkaz a vybrať si ten správny. Krúžková činnosť začína 1.10.2020.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia, srdečne vás pozývame na prvé rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 24. septembra 2020. O 17:00 sa stretneme v jednotlivých triedach.Tešíme sa na vás :)

• ODSTÁVKA ŠATNÍ A TELOCVIČNÍ

• Vážení rodičia, milí žiaci, plánovaná odstávka šatní a telocviční bude trvať do 24.10.2020 z dôvodu celkovej rekonštrukcie chodieb, šatní a sociálnych zariadení pri telocvičniach. Prosíme vás o dodržiavanie bezpečnosti a vašu trpezlivosť. Hodiny telesnej výchovy a športová činnosť CVČ v týchto priestoroch nebude do októbra prebiehať. Ďakujeme za pochopenie.

• OZNAM PRE RODIČOV PRVÉHO ROČNÍKA

• Vážení rodičia prvákov, na mail, ktorý ste nám uviedli v prihláške vám boli zaslané prihlasovacie údaje do aplikácie EduPage. Nie všetky adresy však boli uvedené správne alebo vôbec. Preto prosíme tých, ktorým prihlasovacie údaje z akéhokoľvek dôvodu neprišli, aby poslali svoju mailovu adresu na zsdrabova@zsdrabova.sk a prihlasovacie údaje vám zašleme :)

• FOTOGRAFOVANIE TRIED

• Vážení rodičia, milí žiaci, "koncoročné" fotografovanie tried sa uskutoční 3.9.2020. Keďže sme z dôvodu opatrení v školskom roku 2019/2020 nestihli uskutočniť koncoročné fotografovanie tried, náhradný termín bude vo štvrtok 3.9. Všetci žiaci sa odfotografujú so svojím predchádzajúcim triednym učiteľom, triednou učiteľkou.