• LETNÉ PRÁZDNINY

• Vážení rodičia, milí žiaci, letné prázdniny v školskom roku 2019/2020 trvajú od 1. júla 2020 do 1. septembra 2020. Ak všetko pôjde ako má, v škole sa opäť uvidíme v stredu 2. septembra 2020 o 8:00. Prajeme vám krásne leto, veľa zážitkov a nových objavov. Dávajte na seba pozor :)

Kolektív ZŠ Drábova 3, Košice

• Oznam: Výpadok elektriky

• Milí rodičia, ospravedlňujeme sa za dnešný výpadok elektriky. Z toho dôvodu Vás chceme informovať, že všetky prítomné deti na vyučovaní (1-5.ročník) budú mať v systéme edupage automaticky správcom zaznamený prevzatý obed.

• OZNAM pre 6. – 9. ročník

• Vážení rodičia, od pondelka 22.06.2020 je možné, aby do školy nastúpili aj žiaci 6. až 9. ročníka. Keďže nástup do školy je na rozhodnutí zákonného zástupcu, cez stránku EduPage vám bol zaslaný dotazník, ktorý zisťuje váš záväzný záujem o nástup do školy a o stravovanie v školskej jedálni.

Prosíme vás, aby ste tento dotazník vyplnili do stredy 17.06.2020 do 12:00, aby sme opäť dobre zvládli organizáciu. Ďakujeme za vašu spoluprácu.

Posledný školský týždeň bude trvať od 22.06. – 30.06.2020 na toto obdobie budete potrebovať Prehlásenie rodiča o bezinfekčnosti dieťaťa, ktoré odovzdá každý žiak triednej pani učiteľke / učiteľovi

Prehlásenie nájdete nižšie, ak si ho nemáte možnosť vytlačiť, nájdete ho vytlačené pri vchode do školy. Môžete si poň prísť celý tento týždeň.

Čas konca vyučovania sa bude striedať:

pondelok: 22.06.2020 končia žiaci o 12:35

utorok: 23.06.2020 končia žiaci o 11:40

streda: 24.06.2020 končia žiaci o 12:35

štvrtok: 25.06.2020 končia žiaci o 11:40

piatok: 26.06.2020 končia žiaci o 12:35

pondelok: 29.06.2020 končia žiaci o 11:40

utorok: 30.06.2020 končia žiaci o 10:00 (koniec školského roka 2019/2020)

• VÝMENA OKIEN

• Vážení rodičia, milí žiaci, v dňoch od 15.06.2020 do 30.06.2020 bude v našej škole realizovaná výmena zvyšných drevených okien za plastové. Prosíme preto všetkých, ktorí sa budú pohybovať po priestoroch školy o zvýšenú bezpečnosť. Ďakujeme za vaše pochopenie a spoluprácu.

• ZMENA ORGANIZÁCIE VYUČOVANIA

• Vážení rodičia, milí žiaci, od pondelka 15.6.2020 dochádza k zmene v organizácií vyučovania.

• prevádzka školy bude v čase od 6:30 hod. do 16:30 hod.
              • obnovuje sa prevádzka ŠKD
              • ranná ŠKD bude v čase od 6:30 hod. do 7:45 hod.
              • žiaci už nemusia ráno chodiť v doprovode zákonného zástupcu
              • príchod do školy je najneskôr do 7:45 hod.
              • žiaci vchádzajú do budovy školy len hlavným vchodom (pri vrátnici)
              • meranie teploty pri vstupe do budovy sa bude realizovať už len náhodným výberom
              • žiak odovzdá triednemu učiteľovi pri nástupe do školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti dieťaťa, ktoré si môžete vytlačiť nižšie
              • vyučovanie bude prebiehať v čase od 8:00 hod. do 11:40 hod.
              • po vyučovaní žiaci, ktorí sa nestravujú v školskej jedálni odchádajú domov
              • na obed pôjdu žiaci bezprostredne po ukončení vyučovania s triednym učiteľom
              • žiaci, ktorí sú v popoludňajších hodinách v ŠKD, pôjdu na obed s vychovávateľkou
              • popoludňajšia činnosť v ŠKD bude trvať najneskôr do 16:30 hod.
              • počet žiakov v jednej skupine nie je limitovaný. Vytvorená skupina sa v prípade poklesu žiakov môže meniť
            • PRIJÍMACIE TALENTOVÉ SKÚŠKY

• Vážení rodičia, milí žiaci, ZŠ Drábova 3 v spolupráci s hokejovým klubom HK Sršne Košice vypisuje prijímacie talentové skúšky (na suchu aj na ľade) na prijímanie hokejových talentov do piateho ročníka triedy s rozšírenou športovou prípravou -  ľadový hokej.

Deň konania:      streda 17.06.2020 od 9:00 hod.

Miesto konania:  areál školy ZŠ Drábova 3, Košice

S kým a s čím:     hráč a rodič, športové oblečenie, komplet výstroj na ľad

Prihlášku do triedy s rozšírenou športovou prípravou si môžete stiahnuť a vytlačiť nižšie alebo vypísať osobne v deň konania skúšok.

PONÚKAME:

• kompletná pedagogická výučba podľa metodiky školstva (28 hodín týždenne)
              • fixná tréningová činnosť počas celej sezóny priamo v školskom rozvrhu (víkendy voľné bez tréningov)
              • členský ročný poplatok za hokejovú činnosť 480€ splatný v troch splátkach.
              • samostatná šatňa piatakov priamo na štadióne
              • počas hokejovej sezóny liga piatakov, turnaje, sústredenia a kempy na štadióne
              • tréningová činnosť pod vedením kvalitných a skúsených trénerov
              • záujmové aktivity v rámci školy (krúžková činnosť)
            • Oznam pre rodičov budúcich prvákov

• Vážení rodičia, rozhodnutia o prijatí do 1.ročníka budú vydávané v týždni od 8.júna 2020 do 12.júna 2020, v čase od 7:00 hod. do 16:00 hod. v ZŠ Drábova 3, Košice. Prosíme o účasť oboch rodičov.​​​​​​​

Ak sa prevzatia nemôžu žúčastniť obaja zákonný zástupcovia, prosíme, aby jeden zo zákonných zástupcov doniesol so sebou splnomocnenie druhého zákonného zástupcu, ktoré nájdete nižšie.