• Veľká škola pre malých škôlkarov

• Milí naši budúci prváci, s veľkou radosťou pre vás (aj pre mamku a ocka) otvárame dvere nasej školy a srdečne vás pozývame pozrieť si priestory vašej novej školy. Tešíme sa na vás 11. marca.

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

• Vážení rodičia, milí žiaci, z dôvodu veľkej chorobnosti aj na našej škole, vedenie školy vyhlasuje na dni 29.1.2020 až 31.1.2020 CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY. Nástup do školy bude V UTOROK 4.2.2020 (pretože v pondelok sú polročné prázdniny). Polročný výpis známok ("polročné vysvedčenie") dostanú žiaci v utorok 4.2.2020 na prvej vyučovacej hodine.

• OPATRENIA Z DÔVODU CHOROBNOSTI

• Vážení rodičia milí žiaci, z dôvodu vysokej chorobnosti bude tento týždeň popoludňajšia mimoškolská činnosť (všetky krúžky) ZRUŠENÁ. Ďalej oznamujeme rodičom a žiakom prvého stupňa, že KARNEVAL je v piatok tiež zrušený. O novom termíne karnevalu vás budeme čoskoro informovať. Ruší sa aj stretnutie žiackej školskej rady. ŠKD funguje v bežnom režime. Ďakujeme za pochopenie.

• Póla radí deťom

• 1.A

V piatok 24. januára sme mali v 1.A veľmi vzácnu návštevu. Prišla k nám pani policajtka, ktorá nám v rámci projektu Póla radí deťom" porozprávala, ako sa máme správať na ceste do školy alebo keď sme sami doma. Naučili sme sa čo všetko používa pri práci policajt a tiež telefónne čísla na záchranné zložky. Beseda sa nám veľmi páčila.

• POLROČNÉ VYSVEDČENIE A KARNEVAL

• Vážení rodičia, milí žiaci, v piatok 31. januára 2020 nás čaká odovzdávanie polročných výpisov známok ("polročné vysvedčenie"). Každý triedny učiteľ ich odovzdá na prvej vyučovacej hodine. Následne prvý stupeň čaká karneváááál. Takže je najvyšší čas pustiť sa do výroby úžasných masiek :) Druhý stupeň sa po prvej hodine bude učiť podľa piatkového rozvrhu.

Ako zaslúžená polročná odmena vás v pondelok 3. februára 2020 čakajú polročné prázdniny a v škole sa opäť stretneme v utorok 4. februára 2020.

• Oznam: Výpadok elektriky

• Milí rodičia, ospravedlňujeme sa za dnešný výpadok elektriky. Z toho dôvodu Vás chceme informovať, že všetky prítomné deti na vyučovaní budú mať v systéme edupage automaticky správcom zaznamený prevzatý obed.

• INFORMÁCIE K ŠTÁTNEJ DOTÁCII

• Podľa § 4 ods. 6 zákona č.544/2010 Z.z. sa poskytuje dotácia v sume 1,20 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastní výchovno-vzdelávacej činnosti alebo vyučovania a odobralo stravu.

Vážení rodičia, milí žiaci, od septembra 2019 sa v našej školskej jedálni zaviedol k štátnej dotácii aj čipový systém.

Často kladené otázky:

Kedy má žiak právo na dotáciu („obed zadarmo“)?

Aby mohol mať žiak dotáciu („obed zadarmo“) je potrebné aby:

● bol žiak prítomný na vyučovaní

● si žiak prevzal obed

Kedy žiak nemá nárok na dotáciu („obed zadarmo“)?

● v prípade, že nie sú splnené vyššie spomenuté podmienky (otázka 1), dieťa stráca nárok na štátnu dotáciu – čiže obed musí byť uhradený rodičom v plnej výške.

● vtedy, ak rodič v prípade neprítomnosti dieťaťa na vyučovaní v škole zabudol/nestihol odhlásiť stravu – čiže dieťa nie je na vyučovaní a nemá nárok na obed v jedálni - obed musí byť uhradený rodičom v plnej výške

● ak sa dieťaťu v škole nechce ísť na obed (lebo je napr. dlhý rad alebo ponúkané jedlo v daný deň nechutí) – čiže dieťa je na vyučovaní a neprevzalo si stravu v jedálni - obed musí byť uhradený rodičom v plnej výške

Čo ak si žiak zabudne čip doma, ale je v škole?

Dieťa, ktoré si zabudne čip doma, ale je prítomné na vyučovaní, má nárok na odobratie stravy. Pri odoberaní stravy sa samo zapíše do zošita pri okienku v jedálni a nahlási zabudnutý čip hlavnej kuchárke, týmto nárok na štátnu dotáciu nestráca a obed mu bude vydaný. Čiže obed rodič neuhrádza.

Ako môžem dieťa odhlásiť z obedu?

• telefonicky na čísle: +421-55-643-76-34 najneskôr do 8.00 hod ráno na príslušný deň

(po 8.00 hod. je odhlásenie neplatné! )

• cez internet na www.zsdrabova.edupage.org a prideleným heslom do 8.00 hod. ráno na príslušný deň
              • cez mobilnú aplikáciu EduPage v kolónke jedáleň, kliknem na ODHLÁSIŤ
              • mailom: jedalen@drabova.sk
              • osobne nahlásiť vedúcej ŠJ v príslušný deň do 8:00 hod. (môže aj rodič alebo žiak)

Čo ak dieťa stratí čip?

V prípade straty alebo poškodenia čipu je rodič alebo žiak povinný v čo najkratšom čase si zakúpiť nový čipový kľúč v hodnote 2Eur. Strata sa musí nahlásiť pani učiteľke Ing. Eve Ivanovej.

• Lyžiarsky výcvik - 4.deň

• Náš lyžiarsky kurz sa pomaly ale isto chýli ku koncu. Ani hustá hmla lyžiarov neodradila od lyžovania. Zo 17 nelyžiarov sa stali lyžiari na malom kopci. Všetci ostatní dnes zlyžovali veľký kopcec - poniektorí po prvý krát.