• 35.výročie školy

• Pri príležitosti 35.výročia založenia školy sa 12.12.2019 v CVČ Domino konsla Slávnostná akadémia. Súčasťou komponovaného programu bolo aj poďakovanie zamestnancom školy za mimoriadny prínos a predstavenie nového loga. Všetko najlepšie Drabka!

• Vianočné pečenie

• 2.C

Medovníčky nie sú muky, od múky mal každý ruky. Cítili ste niečo príjemné? Dnes sme mali vianočné pečenie.

• Prednáška

• Právne dôsledky užívania legálnych a nelegálnych drog

Prevencia je lepšia ako sankcia! – vraví stará právnická múdrosť. Preto sa jej venujeme aj na našej škole. Orgnizovaním prednášok a rôznych iných aktivít môžeme predchádzať mnohým problémom, ktoré by mohli mať naši žiaci v bežnom živote. Veľmi dôležítá je prevencia užívania drog a drogových závislostí. Už od základnej školy mladí ľudia dostávajú informácie o drogách, aké rôzne sú a aké sú dôsledky ich užívania. Uvedomujú si ale, že aj zapálená cigareta na zastávke alebo pivko s kamarátmi v piatok večer môže mať pre nich právne dôsledky?

Práve preto prišli medzi nás odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorý našim študentom v prednáške vysvetlili aké môžu byť právne dôsledky užívania legálnych a nelegálnych drog.

• Červené stužky

• Dňa 6.12. sme v spolupráci s našou školskou psychologičkou sme pre žiakov pripravili prednášku a besedu spojenú s diskusiou na tému Zdravý životný štýl.

• Úspešní riešitelia on-line súťaže iBobor

• V termíne od 11. do 13. novembra 2019 sa žiaci 2-9.ročníka zapojili do informatickej on-line súťaže iBobor. Do súťaže sa zapojilo 136 žiakov našej školy, z toho 62 z nich sa stalo úspešnými riešiteľmi a získali diplom.

• Planetárium - 5.B

• Učivo 5.ročníka je venované planétam tak sme spoločne navštívili planetárium. Planetárium má svoje veľké čaro. Ponúkla nám zážitok, kedy sme mohli skúsiť na vlastnej koži, aké to je ocitnúť sa priamo vo vesmíre. Takúto možnosť má jedna z miestností -  Hviezdna sála, v ktorej ako by zastal čas a my sme sa nachvíľku ocitli rovno na každej jednej planéte našej slnečnej sústavy. Planetárium ponúka nie len zážitkovú formu astronómie, ale slúži aj ako edukatívny nástroj, ktorý nás vtiahol do svojich tajov orientácie na oblohe, ale aj do zákonitostí priebehu zmien dňa a noci. Z exkurzie si odnášame mnohé nové informácie, ale hlavne zážitky a pocity, ktoré ostávajú v nás.

• Vianočná burza

• Aj keď počasie 10. decembra pripomínalo skôr jar než zimu, našu školu už skoro ráno ovládla vianočná nálada i vianočné vône medovníkov a vianočného punču. K tomu prekrásne výrobky, ochotní predávajúci a kopa kupujúcich. To bola tohtoročná Vianočná burza. Vďaka organizátorky patrí všetkým žiakom, rodičom, starým rodičom i pani učiteľkám, ktorí venovali čas výrobe krásnych vianočných dekorácií, ale aj žiakom z VIII.A a VII.A triedy, ktorí pomáhali, kde sa dalo. Špeciálne poďakovanie patrí Deniske  a Lukášovi z IX.A.

• Slávnostná školská akadémia

• Vážení rodičia, milí žiaci a všetci Drabkáči. Srdečne vás pozývame na slávnostnú Akadémiu 2019, ktorá sa uskutoční tento štvrtok o 16:30 v CVČ Domino. Oslavujeme 35. výročie založenia. Hurá 🎂 Tešíme sa na stretnutie 😊🎭

• Vianočná burza

• Milí žiaci, rodičia a zamestnanci školy, dňa 10.12.2019, v utorok, Vás srdečne pozývame na našu tradičnú Vianočnú burzu, kde si môžete kúpiť ručne vyrobené vianočné dekorácie, ozdoby, medovníky a vianočný punč.

J. Nováková

• Mikuláš

• 6.decembra na našu školu opäť zavítal sväty Mikuláš. Najviac sa z neho tešili naši prváci. Okrem Mikuláša nechýbal ani čertovský zlý čert či anjelik. Šikovnejší žiaci si pripravili krátku básničku, pesničku či tanček a následne boli obdarení sladkou odmenou. Tá samozrejme neobišla ani ostatných. Mikuláš sa na deti z Drábky teší aj budúci rok.