• PK - Prírodovedné predmety

• VEDÚCA PK: Mgr. Renáta Baníková PhD.

ČLENOVIA PK:  Mgr. Miroslava Bodnárová, Mgr. Sofia Boritášová, PhDr. Jana Kločanková, Mgr. Petra Faith Tobiášová, Mgr. Slávka Rešová, Mgr. Kristián Weiss

HLAVNÉ ÚLOHY PRE ŠK. ROK 2022/ 2023

Plán práce PK nadväzuje na činnosť PK z minulého šk. roka, zohľadňuje úlohy výchovno-vzdelávacieho programu, plánu práce školy, pedagogicko-organizačných pokynov MŠ SR na školský rok 2022/2023, nového Štátneho a Školského vzdelávacieho programu. Počas školského roka bude dopĺňaný o aktuálne úlohy. Budeme sa orientovať na realizáciu priorít výchovy a vzdelávania zadefinované v Národnom programe výchovy a vzdelávania SR a plne rešpektovať Dohovor o právach dieťaťa. V náväznosti na pandemickú situáciu, budeme reagovať na zmeny spôsobu výzky z prezenčného vzdelávania, na distančné vzdelávanie.

HLAVNÉ ÚLOHY PK, ZARADENÉ DO PLÁNU PRÁCE ŠKOLY:

Biológia:

1. Poznať a chápať život v prírodných celkoch a život organizmov v nich žijúcich.
            2. Poznať väzby organizmov na životné prostredie v prejavoch života a vzájomných vzťahoch ako súčastí celku.
            3. Chápať základné biologické procesy vo väzbe na živé a neživé zložky prírody.
            4. Viesť k schopnosti triediť informácie a osvojené poznatky a využívať v praktickom živote.
            5. Viesť žiakov k zdravému životnému štýlu.

Chémia:

1. Oboznámenie sa žiakov s chemickými látkami, ktoré pozitívne a negatívne ovplyvňujú život človeka a životné prostredie.
            2. Chemické aspekty racionálnej výživy, vplyv alkoholu, nikotínu a iných drog na ľudský organizmus.
            3. Osvojenie si zručností a návykov bezpečnej práce v chemickom laboratóriu.
            4. Využitie vedomostí, spôsobilosti a návykov v každodennom živote.
            5. Chémia: Oboznámenie sa žiakov s chemickými látkami, ktoré pozitívne a negatívne ovplyvňujú život človeka a životné prostredie.
            6. Chemické aspekty racionálnej výživy, vplyv alkoholu, nikotínu a iných drog na ľudský organizmus.
            7. Osvojenie si zručností a návykov bezpečnej práce v chemickom laboratóriu.
            8. Využitie vedomostí, spôsobilosti a návykov v každodennom živote.

Geografia:

1. Vedieť sa orientovať na mape