• PK - Cudzích jazykov II.

• VEDÚCA PK: Mgr. Jana Nováková

ČLENOVIA PK: Ing. Katarína Vilimová, Mgr. Stela Lexmanová, Mgr. Viktoriya Kralik, Mgr. Silvia Štefančíková, Mgr. Ľudmila Straková, Mgr. Gabriela Dolhá

HLAVNÉ ÚLOHY PRE ŠK. ROK 2022 / 2023

Pri vyučovaní cudzieho jazyka aplikovať činnostne zameraný prístup k vyučovaniu a učeniu sa cudzích jazykov a využívať inovatívne metódy a formy výučby.

Klásť dôraz na praktické využitie osvojených kompetencií a efektívnu komunikáciu.

Využívať digitálne technológie (vzdelávacie platformy), ktoré umožňujú používať inovatívne a motivujúce výučbové metódy na zvýšenie kvality vzdelávania.

Zapojiť žiakov do tvorivých aktivít v rámci Dňa jazykov a podporovať tak jazykovú zdatnosť a záujem o vzdelávanie v oblasti jazykov.

HLAVNÉ ÚLOHY PK, ZARADENÉ DO PLÁNU PRÁCE ŠKOLY:

1. Rozvíjať schopnosti žiakov komunikovať v CJ, zdokonaľovať prácu žiakov s informáciami a ich schopnosť argumentovať, na hodinách CJ využívať prezentačné formy výstupov, na neformálne vzdelávanie využívať formu verejných výstupov v ANJ, NEJ, RUJ.

2. Zapojiť sa do jazykových súťaží a aktivít:

• Deň jazykov pre ročníky 5.-8.ročník
            • Ruské slovo
            • Ruský film v škole
            • Project Explore Competition
            • Divadelné predstavenia v ANJ pre žiakov 4. – 9.ročníka

3. Zorganizovať školské kolo Olympiády v ANJ a NEJ a zapojiť žiakov do obvodného kola Olympiády v ANJ.

4. Podporiť záujem žiakov o jazykové vzdelávanie, jazykovú diverzitu a toleranciu (kultúrnu, etnickú, sociálnu a pod.) prostredníctvom realizácie projektov.