• Metodické združenie ŠKD

• VEDÚCA MZ: Gyöngyi Vozárová

ČLENOVIA MZ: Bc. Renáta Zambová, Jana Ivaničová, Lucia Kupčová, Jana Fritschová, Guzaninová Karin, Beneová Emília

HLAVNÉ ÚLOHY PRE ŠK. ROK 2021 / 2022:

Činnosť ŠKD sa zameriava  na zmysluplné využitie voľno časových aktivít detí. Prebiehala podľa schváleného výchovného programu. Dodržiavali sa  obsahové a výkonové štandardy VVČ. V rámci plánov VVČ sme si vytyčovali primerané ciele, zodpovedajúce obsahu konkrétnej výchovno-vzdelávacej aktivity. Do plánov výchovnovzdelávacej činnosti sme zaraďovali všetky výchovné oblasti, ktoré sa pravidelne striedali a prelínali.

Deťom sme vštepovali základy disciplíny, formovali sme v deťoch národné povedomie. Výchovne sme využívali rôzne časopisy, encyklopédie a IKT. Učili sme deti kultivovane sa vyjadrovať, vystupovať na verejnosti a reprezentovať našu školu.  U detí sme rozvíjali  tvorivosť a formovali sme základné zručnosti, návyky a schopnosti. Prácami detí sme vyzdobili oddelenia i vestibuly školy. Deti sme viedli  k ochrane a tvorbe životného prostredia vlastným príkladom, šetrením a využívaním odpadového materiálu na úžitkové predmety. Pozitívne  sme vplývali na rozvoj duševného a fyzického zdravia, rozvíjali sme všestrannú pohybovú aktivitu. Deti boli vo veľkej miere zapájané do rôznych športových akcií. Zvýšená pozornosť sa venovala úrovni a technike čítania, čítania s porozumením a k cieľavedomej práce s encyklopédiou. Hravá forma VO bola spestrená množstvom didaktických hier . Deti boli vedené k samostatnosti pri písaní domácich úloh. Problémových žiakov pribúda každým rokom viac a z tohto dôvodu sa riešili výchovné problémy v spolupráci s triednymi učiteľkami a rodičmi.

HLAVNÉ ÚLOHY MZ, ZARADENÉ DO PLÁNU PRÁCE ŠKOLY:

1. Bábkové divadlo
            2. Planetárium