• Gabriela Briškárová

Kariéra:

• Ako päťročná  som začala cvičiť taekwondo. Prvú súťaž v športovom zápase som

• absolvovala ako sedemročná.  To, že sa moja ZŠ Drábova  nachádza v blízkosti

• telocvične, mi pomáhalo ľahšie zvládať školu aj tréning.

Úspechy:

• 2016 ako prvá Slovenka získala medailu (bronz) z majstrovstiev sveta juniorov.

• 2017 získala ocenenie Športová osobnosť mesta Košice v kategórii Nádej.

• 2017 získala zlatú medailu na medzinárodnom turnaji „President cup“ v USA (Las Vegas).

Sny:

• zisk medaily z Majstrovstiev Európy a sveta a kvalifikácia na Olympijské hry 2020 v Tokiu.

Odkaz dnešným žiakom:

• Verím, že každý žiak ZŠ Drábova môže vytrvalosťou a pevnou vôľou dosiahnuť svoj vysnívaný cieľ.

Júlia Gergeľová

Roky štúdia: Spomienky na základnú školu: Obdobie strávene na základnej škole je pre každého žiaka tou najdôležitejšou etapou pre jeho rast v  bystrého, sebavedomého a úctivého dospeláka. Zatiaľ čo prvotná zodpovednosť školy voči žiakovi je akademická, ani z ďaleka to nekončí len pri nej. Tak to bolo aj v prípade ZŠ Drábova. V mojich spomienkach bude táto škola vždy o jedinečnom prístupe skvelých učiteľov a ich starostlivosti o náš vývoj, nie len po vzdelanostnej stránke, no i tej osobnostnej.

Kariéra: Vysoká Škola Komenského - Mgr v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo: Anglický jazyk a kultúra a Taliansky jazyk a kultúra

Dell Bratislava, IBM Bratislava, Sun Education

Súkromná škola angličtiny, Peking, Čína

Dell Panama City, Panama: Projektová koordinátorka programu "English Improvement" a inštruktorka angličtiny pre zamestnancov.

Oxford International School: Učiteľka informačnej technológie

Práve teraz pôsobí v  The Oxford School, Panama City, Panama ako učiteľka angličtiny a administrátorka webovej stránky The Oxford School

Odkaz dnešným žiakom: Vedomosť a kreativita budú tvojimi dverami do sveta.

Michal Weiszer

Spomienky na základnú školu: Na ZŠ Drábova som nastúpil ako prvák v roku 1992. Našu triedu učila pani učiteľka Gordiaková  Na druhom stupni som navštevoval triedu s rozšíreným vyučovaním matematiky. Verím, že to položilo základy mojej kariéry a ovplyvnilo moje ďalšie smerovanie v pozitívnom zmysle.

Kariéra:

• Technická Univerzita v Košiciach

• Od skončenia doktorandského štúdia sa venujem výskumu v oblasti leteckej dopravy

• University of Lincoln, Veľká Británia -  výskumný pracovník

Práve teraz pôsobí na: Queen Mary University of London, Veľká Británia.

Odkaz dnešným žiakom: Z mojej skúsenosti môžem potvrdiť, že vedomosti získané počas základnej školy ovplyvňujú kariéru po cely život. Týmto ďakujem ZŠ Drábova, učiteľskému kolektívu a prajem mnoho úspešných žiakov.

Norbert Dolinský

Aktívny na ZŠ Drábova: 1986-1993

Spomienka: Veľmi rád spomínam najmä na prvý a druhý ročník pod vedením pani učiteľky Anny Belkovej a na celý druhý stupeň pod vedením pani učiteľky Ľubice Pindrochovej. Vždy mali veľké srdce, pochopenie pre nás školákov a všetko vedeli pútavo vysvetliť. Najviac ma teší, že s oboma dámami som v spojení až dodnes.

Kariéra: Moderovať som začal popri štúdiu na VŠ. Dlhé roky som pracoval v Rádiu Expres, v súčasnosti sa venujem politickej publicistike v Televízii TA3, už niekoľko rokov moderujem spravodajstvo a politické diskusie.

Odkaz dnešným žiakom:  "Všetko veľké sa rodí z malých začiatkov". Ak máte svoj sen, v prvom rade je potrebné si veriť, ale zároveň na sebe tvrdo pracovať. A každý, hoc aj menší čiastkový úspech vás posunie vpred! :)

Paulína Vargová

Kariéra: štúdium na  španielskom bilingvalnom gymnáziu v Košiciach

Práve teraz: Študentka piateho ročníka na Fakulte medicíny na Universidad de Santiago de Compostela v Španielsku.

Sny:  Španielčina mi prirástla k srdcu aj Španieli. V Španielsku som našla lepšiu úroveň vzdelania, väčší rozhľad, lepšie podmienky na prácu. Chcela by som dokončiť štúdium tu, v Španielsku, a špecializovať sa v Madride alebo vo Valencii. A v ideálnom prípade by som sa tu už usadila natrvalo.

Odkaz dnešným žiakom: Ak chcete niečo dosiahnuť, potrebujete mať jasný cieľ, ktorý stojí za to, túžbu neustále sa vzdelávať, odvahu robiť chyby a napredovať napriek úskaliam. Ako povedal Comte de Buffon: "Čakaj, vytrvaj, vydrž. Trpezlivosť je génius."

Igor Kočiš

Spomienky na ZŠ Drábova: Spomienky na ZŠ Drábova mám len dobré, veľmi dobrí učitelia, bola to moja tretia ZŠ, ktorú som navštevoval.

Športová kariéra:  Začínal som v AŠK Dukla Trenčín, v súčasnosti pôsobím vo VŠC (Vojenské športové centrum ) Dukla Banská Bystrica. Tréner : MVDr. Milan Čížek

Naj tituly: 6-násobny majster sveta v kulturistike

3-násobny majster Európy

víťaz Svetových hier

Odkaz dnešným žiakom: Dnešným žiakom by som odkázal, že za každým úspechom, nielen v športe,  je rodina a aj škola.